W sklepach oferujących gry na PC takich jak Steam czy Epic Games Store pojawił się już „God of War” w wersji na komputery osobiste. Hit do niedawna był dostępny wyłącznie na PS4 i PS5.

Dzięki obecności „God of War” na platformach sprzedażowych poznaliśmy oficjalną datę premiery produkcji na PC. Odbędzie się ona już 14 stycznia 2022 roku.

God of War PC – gdzie zamówić?

„God of War” na PC jest już dostępny m.in. na Steam i Epic Games Store:

Opis gry podawany przez producenta brzmi następująco:

Minęło wiele lat od czasu, gdy Kratos wywarł swą zemstę na bogach Olimpu. Teraz mieszka pośród skandynawskich bóstw i potworów. W tym okrutnym świecie, który nie zna przebaczenia, będzie musiał walczyć o przetrwanie… i przygotować do tej walki swojego syna.

Twórcy zapewniają, że wersja na PC zaoferuje dokładnie to, co edycja na PlayStation. W „God of War” na PC będziemy mogli wcielić się w Kratosa i wkroczyć do krainy skandynawskich mitów. Tak, tym razem Syn Sparty nie przemierza antycznej Grecji, a właśnie mroźną i tajemniczą Skandynawię, eksplorując jej mitologię.

god of war

Kratosowi w nowej przygodzie towarzyszy jego syn Atreus. Razem muszą zmierzyć się ze wszystkimi przeciwnościami losu, które spotykają parę na jej drodze. Zaowocowało to jedną z najbardziej znaczących zmian w gameplayu – musimy teraz myśleć za ojca i syna, a nie tylko o pasku życia Kratosa. Na dodatek w nowej części mamy też widok zza pleców oferujący o wiele intensywniejsze doznania, zaś w walce będzie nam pomagał topór Leviathan.

Wersja PC, w porównaniu do PS4 i PS5 ma zaoferować kilka graficznych usprawnień. Dostępna będzie rodzielczość 4K, a limit klatek na sekundę będzie odblokowany. Gracze PC otrzymają też możliwość włączenia Nvidia DLSS oraz Nvidia Reflex. Gra będzie również wspierać monitory ultrapanoramiczne o proporcjach 21:9.

God of War PC – wymagania sprzętowe

Niestety specyfikacja „God of War” PC nie jest jeszcze znana. Podamy ją jak tylko producent udostępni te informacje.

God of War Ragnarok trafi na PS5 w 2022 roku. Zawalczymy m.in. z Thorem