Długo przewijały się informacje na temat oficjalnych obudów do konsol nowej generacji Sony PS5. Wcześniej mieliśmy do czynienia z obudowami od firm trzecich, jednak Sony dostrzegło zbyt duży potencjał na biznes w tym segmencie.

Dzisiaj zaprezentowano zatem oficjalne obudowy PS5 od Sony. Jest to kilka wariantów kolorystycznych, które będą dostępne w styczniu. Niestety jest też i zła wiadomość – nie będą one w sprzedaży w Polsce.

R E K L A M A

Kolorowe obudowy do Sony PS5

Możliwość zakładania kolorowych coverów do PS5 jest atrakcyjne dla posiadaczy konsol od Sony. Od samego początku białe kolosy niezbyt przypadały do gustu użytkownikom. Wydajność maszyn, a także ich popularność spowodowała, że gracze kupowali konsole, a nowe obudowy mogły poprawić atrakcyjność sprzętu. Zamawiane często na chińskich portalach zakupowych panele nie zawsze były idealnie dopasowane. Teraz ma się to zmienić, jednak oryginalność i logo Sony ma też swoją cenę.

Sony na początek udostępnia 5 wersji kolorostycznych:

  • Midnight Black
  • Cosmic Red
  • Nova Pink
  • Starlight Blue
  • Galactic Purple

Co ciekawe, panele kolorowe będą dostępne zarówno na konsole PS5 z napędem, jak i te w wersji digital bez napędu. Dość mocno zaskakuje jednak cena takich ubudów. Jedna sztuka kosztuje bowiem 54,99 dolarów. Luźno przeliczając na złotówki może to być nawet 250,00 złotych, co stanowi jakieś 10% wartości całej konsoli. Dużo. Zamówienia można już składać w oficjalnym sklepie PlayStation, a premiera zapowiedziana jest na 21 stycznia 2022 roku.

Nowe pady DualSense do Sony PS5

Kolorowe obudowy do Sony PS5 to nie wszystko. Sony zapowiedziało również nowe warianty kolorystyczne padów DualSense. W ofercie pojawiły się trzy nowe kolory:

  • Nova Pink
  • Galactic Purple
  • Starlight Blue

Nowy pad w jednym z powyższych kolorów kosztuje 74,99 dolarów, a dostępne będą już 14 stycznia w sklepie PlayStation, a na początku lutego w pozostałych sklepach. Na razie nie wiadomo, kiedy obudowy, jak i nowe pady pojawią się w Polsce. Przypuszczalnie będzie to kilkutygodniowe opóźnienie.