Skoro mamy poniedziałek to zapewne humorki nie dopisują. Spójrzmy więc, co pojawiło się na HBO GO, a może chociaż wieczór będzie lepszy niż cały dzień. W HBO GO sporo nowości, które warto obejrzeć już dzisiaj.

Przede wszystkim, jak co tydzień na zakończenie weekendu na HBO lądują premiery największych hitów serwisu. Nie inaczej jest i dzisiaj, bo w bibliotece pojawił się przedostatni odcinek trzeciego sezonu serialu Sukcesja. Bez wątpienia jest to numer jeden ostatnich tygodni. Finał sezonu przed nami.

R E K L A M A

Nowości poniedziałek HBO GO

Nie samą Sukcesją człowiek żyje, a tym bardziej HBO. Tutaj jak zawsze ambitne produkcje, a wśród nich również bardzo dobrze oceniany film Wymarzony Koń, gdzie jedną z głównych ról gra Toni Collette.

Sukcesja nowy odcinek

Logan Roy, z zaskoczenia zaatakowany w finale drugiego sezonu przez zbuntowanego Kendalla, znajduje się teraz w trudnym położeniu. Trzeci sezon rozpoczyna się, gdy Logan próbuje zabezpieczyć swoje rodzinne, polityczne oraz finansowe zaplecze i sojusze.

Wymarzony Koń – film

Opiekę nad koniem wyścigowym Dream Alliance przejmuje Jan Vokes (Toni Collette), barmanka z małego miasteczka. Jan ma bardzo mało pieniędzy i brak jej doświadczenia, ale udaje się jej przekonać sąsiadów, aby przekazali jej część swoich skromnych dochodów na tresurę konia, który być może pewnego dnia będzie rywalizować z najlepszymi wierzchowcami w kraju. Inwestycja zwraca się, bo Dream wygrywa kolejne gonitwy i daje nadzieję członkom z trudem wiążącej koniec z końcem społeczności.Podnosząca na duchu, prawdziwa historia konia wyścigowego i jego trenerki, którzy niespodziewanie osiągają sukces. W filmie występują m.in. Toni Collette oraz Damian Lewis.

Dlaczego nie płaczesz? – film

Podczas stażu dla przyszłych terapeutów Jessice zostaje przydzielona pacjentka o imieniu Barbara, u której została zdiagnozowana osobowość borderline. Kobieta jest inteligentna, ale pogubiona. Sama opisuje siebie jako „tykającą bombę”, którą niewiele dzieli od kompletnej autodestrukcji. Początkowo Jessica ma bardzo obiektywny stosunek do swojej pacjentki, ale z czasem świat Barbary zaczyna ją wciągać. Dziewczyna zaczyna otwierać się i opowiadać o sobie, co wcześniej jej się nie zdarzało. Kiedy Barbara przejmuje kontrolę, Jessica jest po raz pierwszy zmuszona przeanalizować nieznane jej aspekty własnej osobowości. Film stara się naświetlić powszechne tabu związane ze zdrowiem psychicznym i leczeniem tego rodzaju zaburzeń, zwłaszcza u kobiet.

Detektyw małolat

Jako dziecko Abe Applebaum (Adam Brody) zdobył w swojej lokalnej społeczności sławę jako dziecięcy detektyw, bo rozwiązywał zagadki kryminalne i rozpracowywał tajemnicze przestępstwa na prośbę mieszkańców miasta Willowbrook. Kiedy miał 12 lat zniknęła jego przyjaciółka Gracie i ani on, ani policja nie byli w stanie jej odnaleźć, co zostawiło w jego psychice głęboki ślad. Abe ma teraz 32 lata i prowadzi własną agencję detektywistyczną wbrew rodzinie i złośliwym docinkom rówieśników, którzy twierdzą, że nie potrafi „dorosnąć”. Interes słabo się kręci, a on sam jest przedmiotem kpin. Często topi smutki w alkoholu i sięga po narkotyki. Pewnego dnia zgłasza się do niego licealistka Caroline, która chce, żeby Abe pomógł jej rozwiązać zagadkę zabójstwa jej chłopaka.

Pod tym samym niebem

Północne Włochy. Simone płynie kajakiem w dół pięknej rzeki i rozkoszuje się atmosferą spokojnego popołudnia. Nagle ciszę przerywa odgłos wypadku samochodowego. Simone, który jest znanym chirurgiem, biegnie na miejsce zdarzenia, by udzielić ofiarom pomocy. Na miejscu znajduje ciężko rannego mężczyznę, który bardzo krwawi. Lekarz nie traci ani chwili. Wzywa karetkę i odcina kawałek pasa bezpieczeństwa, by zrobić z niego prowizoryczną opaskę uciskową i zatrzymać krwawienie. Wtedy właśnie zauważa tatuaż ofiary – dużą swastykę na środku jego klatki piersiowej. Jako syn Żydów, którzy przeżyli Holocaust, Simone staje przed moralnym dylematem – może uratować życie neonazisty lub zostawić go na pewną śmierć. Dwie nagrody na MFF w Wenecji.

Mamy tylko dziś

Doświadczony scenarzysta komediowy Charlie Burnz (Billy Crystal) nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z wokalistką z Nowego Jorku Emmy Payge (Tiffany Haddish). Łącząca ich więź jest równie wzruszająca, jak i niecodzienna. W filmie „Mamy tylko dziś” śledzimy Emmę, która niespodziewanie dostaje nagrodę. Jest nią wspólny lunch z gwiazdą komedii, której tożsamość aż do samego końca pozostaje anonimowa. Jej znajomość z gwiazdą formatu Charliego rozpoczyna się od kilku perturbacji (alergia na owoce morza, wizyta w szpitalu i zastrzyk z adrenaliną). Niedługo potem okazuje się jednak, że Emma i Charlie są bratnimi duszami i pomimo pokoleniowych różnic rodzi się między nimi głęboka więź, która definiuje na nowo znaczenie przyjaźni, miłości i zaufania.