W Amsterdamie w Van Gogh Museum prace wybitnego malarza zastąpiono Pokemonami. To nie żart ani zagrywka ekologów. To bardzo ciekawa akcja, która ma większy sens.

Nie wiem, czy można powiedzieć, że zainteresowanie sztuką maleje. Nie wiem też, czy można powiedzieć, że naszych dzieci całkiem ona nie interesuje. Wiem jednak, że Van Gogh Museum wie, jak sprzedać sztukę innym. Telewizory Samsung, notesy Moleskine, kolarskie ciuchy od Rapha, a w końcu walizki Samsonite — to wszystko możecie mieć w klimatach twórczości Vincenta van Gogha!

//dzisiaj na dailyweb

Teraz, żeby pobudzić zainteresowanie i fantazji dzieci i młodzieży muzeum postanowiło na nietypową kolaborację. Dzieła słynnego malarza zastąpiły obrazy z Pokemonami!

Pokemon X Van Gogh Museum

Jestem pewny, że nie trzeba przybliżać nikomu twórczości Vincenta van Gogha. Nie każdy jednak wie, że to Muzeum w Amsterdamie jest największym pomnikiem tego malarza. W ciągu 50 lat działania udało się zebrać ponad 200 obrazów, 500 rysunków oraz 700 listów (w których znajdują się szkice). Muzeum ma również swoją bibliotekę, w której znajdują się ponad 24 000 książek i 4 500 publikacji na temat twórczości artysty.

van gogh

Jak wspomniałem, muzeum działa już od 50 lat. W tym roku obchodzi swoją okrągłą rocznicę. Z tego powodu przygotowano wiele wyjątkowych wystaw, akcji i pomysłów. Jednym z najciekawszych jest wystawa Pokémon x Van Gogh Museum, która ma zachęcić najmłodszych do zanurzenia się w świecie twórczości van Gogha. Na zwiedzających czeka cała masa atrakcji od obrazów z pokemonami stylizowanych na dzieła mistrza, poprzez wspaniałą literaturę okolicznościową aż po zajęcia, które nauczą dzieciaki jak malować pokemony. Po ukończeniu zwiedzania można zdobyć też kolekcjonerską kartę Pokemon, nawiązującą do wystawy.

van gogh

Dyrektor ds. licencjonowania w The Pokémon Company International, Mathieu Galante skomentował: „Zawsze szukamy fantastycznych partnerów, z którymi możemy tworzyć wyjątkowe i radosne doświadczenia dla fanów Pokemonów, i odkryliśmy to wszystko we współpracy z Van Gogh Museum. Istnieje silny związek między inspiracją stojącą za Pokemonami a inspiracją stojącą za niektórymi z najsłynniejszych dzieł Vincenta van Gogha. Dzięki tej współpracy naprawdę mamy nadzieję, że zobaczymy dzieci odkrywające i zanurzające się w świecie sztuki poprzez niesamowite dzieła van Gogha i Pokemonów.

„Gwiaździsta noc” – zbuduj z Lego arcydzieło van Gogha

van gogh

Wystawa Pokémon X Van Gogh Museum stworzona jest z myślą o dzieciach w wieku od 6 lat wzwyż. Dorośli są jednak mile widziani :D . Chętni do odwiedzenia muzeum, muszą kupić bilety poprzez stronę internetową. Wystawa rozpoczyna się dzisiaj (28 września) i potrwa do 24 stycznia 2024 roku.

Więcej informacji na stronie Van Gogh Museum.