Mieliśmy już do czynienia z symulatorem farmy, z symulatorami lotnictwa, a nawet kozy czy więzienia. Najbardziej popularny okazał się chyba symulator życia, czyli „The Sims”. Są jednak jeszcze takie perełki, jak „PC Building Simulator”, czyli nic innego jak symulator budowy komputera. I to własnie ta gierka dostępna jest teraz za darmo w Epic Games Store.

Już po pierwszych trailerach i gameplayach, które znalazłem w sieci, wiem, że ta gra jest naprawdę na wysokim poziomie i dobrze odzwierciedla składanie kompa. Czy można traktować ją edukacyjnie jako poradnik dla młodych? Myślę, że tak, ale z zachowaniem rzecz jasna pewnej ostrożności.

PC Building Simulator za darmo na PC

Jak co tydzień Epic Games Store odpala promkę, w ramach której otrzymać można jakąś pozycję zupełnie za darmo. W ubiegłym tygodniu była to gra „Europa Universalis IV”, na którą rzuciła się spora grupa fanów. Teraz Epic daje „PC Building Simulator”, które cieszy się popularnością wśród miłośników symulatorów wszelkich branż.

Gra nie jest pierwszą lepszą produkcją, bo twórcy produkcji podpisali współpracę z największymi producentami sprzętu komputerowego, takimi jak: AMD, Antec, AsRock, ASUS, BenQ, bequiet!, Cooler Master, Corsair, GIGABYTE, nVidia, msi, Razer czy steelseries, a także wiele innych. Gwarantuje to więc naprawdę dobre zaplecze sprzętowe przy tworzeniu swojego zestawu.

Gameplay

W trakcie gry od zera możemy przygotować swój wymarzony komputer, złożyć go i zdiagnozować ewentualne usterki i problemy w kompatybilności sprzętu. Sprzęt możemy wyposażyć w najnowocześniejsze systemy chłodzenia, a także układy graficzne, które marzą się każdemu zapalonemu graczowi.

Nie trzeba zbytnio znać się na budowie komputera, bo „PC Building Simulator” przeprowadzi nas przez cały proces składania skrzynki krok po kroku. Otrzymamy niezbędne porady, a także wskazówki o najczęściej popełnianych błędów przy komponowaniu zestawu.

Następnie odpalamy blaszaka i sprawdzamy, jak on funkcjonuje. Daje to na pewno niezłą frajdę, a już dodany jest do kolejki pobierania na moim PC.

PC Building Simulator – wymagania PC

  • Wersja systemu Windows: Windows 7 lub nowszy
  • Procesor dla systemu Windows: Intel Core i5-2500K lub AMD Athlon X4 740 (lub równoważny)
  • Pamięć RAM dla systemu Windows: 4 GB
  • Wolne miejsce na dysku dla systemu Windows: 30 GB
  • Karta graficzna dla systemu Windows: GeForce GTX 660 (2048 MB) lub Radeon R9 285 (2048 MB) – zintegrowane karty graficzne mogą działać, ale nie są obsługiwane.

Posłuchaj nas!