Na rynku dostępna jest już najnowsza produkcja studia Supermassive Games. The Quarry to gra z gatunku horrorów w filmowym stylu, które stawiają bardziej na opowieść, niż samą rozgrywkę. Supermassive Games ma na koncie prawdziwy hit z tej kategorii, uznawany za jeden z najlepszych tytułów ekskluzywnych na PS4 – Until Dawn.

The Quarry ciepło przyjęte wśród recenzentów

Gdy słońce zachodzi ostatniego dnia obozu letniego, nastoletni wychowawcy Hackett’s Quarry urządzają imprezę pożegnalną. Żadnych dzieciaków, dorosłych ani zasad. Sprawy szybko przybierają zły obrót.

Zabawa bohaterów kończy się, kiedy okazuje się, że muszą oni stawić czoła niespotykanym wcześniej wrogom. Podczas rozgrywki gracz wcieli się w każdego z dziewięciu obozowych wychowawców, a wybory podejmowane podczas gry decydują o zakończeniu i o tym, kto się w nim pojawi.

The Quarry jest chwalone za dobrą grę aktorów, wciągającą opowieść i świetną oprawę audiowizualną. Tytuł cieszy się jednak większym uznaniem recenzentów, niż użytkowników, którym nie do końca podoba się, że The Quarry jest czymś w rodzaju hybrydy gry i filmu, w której więcej czasu oglądamy przygotowane sceny, niż faktycznie gramy.

Jeżeli jednak lubicie produkcje tego typu, które są po prostu czymś więcej, niż interaktywnym filmem, to zabawa w The Quarry powinna być odpowiednim wyborem. Gra uzyskała dobry wynik w postaci 79 punktów Metascore na stronie Metacritic.

Było demo, ale…

The Quarry dostało też dosyć interesującą wersję demonstracyjną w serwisie Steam. Wyglądała ona dosyć niecodziennie dlatego, że oferowała jedynie mały ułamek rozgrywki, ale jednak chcąc skorzystać z dema, trzeba było pobrać pełną wersję gry ważącą aż 45 GB.

Wersja demo nie jest już jednak dostępna, bo sporo osób próbowało wygrać z zabezpieczeniami i odblokować pełną wersję gry bez dodatkowych opłat. Na ten moment nie wiadomo, czy demo The Quarry jeszcze kiedykolwiek wróci.

Wymagania sprzętowe The Quarry na PC

The Quarry na PC nie wymaga szczególnie mocnego sprzętu do samego rozpoczęcia rozgrywki, ale zalecane wymagania są już dość wysokie. Proponowane przez twórców konfiguracje prezentują się następująco:

MINIMALNE:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: AMD FX-8350 \ Intel i5-3570
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GTX 780 / Radeon RX 470
  • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

ZALECANE:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: AMD Ryzen 7-3800XT \ Intel i9-10900K
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia RTX 2060 / Radeon RX 5700
  • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni