Cortland SMART to nowa usługa popularnego w naszym kraju resellera sprzętu Apple. Firma pozwoli na nietypowy system ratalny, zakładający możliwość wymiany smartfona Apple iPhone na nowszy model już po 2 latach.

Powiedzmy sobie jasno – smartfony są dziś piekielnie drogie, przy czym mam tu na myśli głównie flagowe modele. Dotyczy to oczywiście również sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Każda kolejna generacja serii Apple iPhone bije swego rodzaju rekord. Za model 13 Pro ze 128 GB pamięci na dane trzeba zapłacić 5 199 zł. Nawet biorąc pod uwagę system ratalny, w dalszym ciągu ponosimy niemały koszt. Możemy posiłkować się wszelkiej maści promocjami. Często zdarza się, że smartfony kupione na raty oferowane są z „bonusem” w postaci braku trzech pierwszych rat wynikających z umowy. To świetna okazja, ale trzeba pamiętać o jednej ważnej rzeczy.

R E K L A M A

W lwiej części przypadków, kupując smartfon na raty, nie nabywamy jednocześnie pełnych praw do niego. Urządzenie jest własnością banku lub innego podmiotu aż do czasu uregulowania kredytowanej kwoty. Jeden z działających w Polsce resellerów sprzętu Apple postanowił podejść do sprawy nieco inaczej, z korzyścią dla klienta. Poznajmy Cortland SMART.

Cortland SMART i nowy iPhone co 24 miesiące

Pora na konkrety. Jeśli zdecydujemy się nabyć iPhone’a w ramach usługi Cortland SMART, przez kolejne dwa lata będziemy ponosić miesięczną opłatę wynikającą z użytkowania sprzętu. Pod koniec wspomnianego okresu Cortland prześlę nam propozycję, która zakłada dwie opcje – dokończenie spłaty smartfona w celu jego zatrzymania lub wymianę na nowszy model. W drugim przypadku oddajemy użytkowane przez nas urządzenie i pobieramy sprzęt kolejnej generacji. Wszystko to bez dodatkowych opłat czy abonamentów, które wiążą się z podobną opcją ratalną u operatorów sieci komórkowych.

Cortland SMART

Według Cortland możemy na tym nieźle zaoszczędzić. W grę wchodzi nawet 1450 zł, które zostanie z nami w kieszeni. To świetna opcja, dla które osób i tak zmieniałyby smartfon z rodziny iPhone co dwie generacje. Aktualnie promocja dotyczy modeli iPhone 12, 12 mini, 13, 13 mini, 13 Pro, 13 Pro Max oraz SE. Wraz z pojawieniem się na półkach sklepowych przedstawicieli kolejnych linii, oferta zostanie rozszerzona.

Warunki

Oczywiście, żeby móc skorzystać z oferty Cortland SMART, należy najpierw spełnić warunki. Najważniejszym okazuje się uzyskanie pozytywnej oceny kredytowej. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych, a to właśnie dla nich przeznaczony jest produkt. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w grę wchodzi tylko jedno urządzenie. Nie ma możliwości wzięcia na raty dwóch, trzech czy czterech sprzętów. Wniosek składany jest na własnym sprzęcie, a podpisanie dokumentu będzie realizowane w formie cyfrowej.

Cortland SMART

Pewnie wielu czytelników zastanawia się, jaki stan powinien mieć iPhone w chwili zwrotu lub wymiany na nowszy model. Otóż Cortland SMART za dobry stan techniczny uważa:

  • Brak uszkodzeń fizycznych, w tym w wyniku kontaktu z wodą.
  • Urządzenie działa i pozostaje sprawne.
  • Urządzenie jest kompletne.
  • Stacja dokująca nie jest uszkodzona.
  • Wszystkie funkcje działają poprawnie.
  • Ekran nie posiada uszkodzeń.
  • Funkcja Find my iPhone jest wyłączona.
  • Nie dokonywano napraw przez osoby nieuprawnione.

Teraz najważniejsze – smartfon pozostaje nasz od chwili jego zakupu. Oznacza to, że możemy dysponować nim w dowolny sposób. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odsprzedać go lub podarować bliskiej osobie. Pełna dowolność jest czymś, czego nie uświadczymy w typowym systemie ratalnym.

Reasumując: Cortland SMART to swoista hybryda pełnoprawnego zakupu sprzętu, wariantu ratalnego oraz wynajęcia z możliwością wymiany na nowszy model. Dodatkową wartością jest to, że usługa nie jest oferowana przez pierwszy lepszy sklep czy firmę „Krzak”, lecz przez oficjalnego resellera, czyli partnera sprzedażowego Apple. To daje nam pewnego rodzaju bezpieczeństwo. Mało prawdopodobne jest to, że Cortland nie będzie wywiązywał się z ustaleń.

Ostatnią rzeczą, o której trzeba powiedzieć, to forma realizacji procesu. Otóż możemy skorzystać z niego wyłącznie stacjonarnie, w jednym z salonów Cortland. Firma nie przewidziała możliwości realizacji zamówienia w pełni online.

Dysk z walutą Bitcoin wartą 800 mln zł leży na śmietniku. Były właściciel chce go odzyskać