Google postanowiło sprawić, że Android Auto będzie przyjaźniejszy, przejrzystszy i wygodniejszy dla użytkowników kierujących pojazdami. W tym celu zdecydowano się na gruntowne odświeżenie interfejsu. Oto najważniejsze zmiany.

Choć nie wiemy jeszcze, kiedy nastąpi debiut stabilnej wersji nowego interfejsu Android Auto., mamy inną dobrą wiadomość. Google zdecydowało się na wypuszczenie nowości w formie publicznej bety. To całkiem nowy wygląd, czego mogliśmy się spodziewać po zapowiedzi mającej miejsce podczas ostatniego Google I/O, czyli konferencji dla deweloperów. Android Auto, podobnie jak Apple CarPlay, są dziś obecne na większości nowych samochodów. W zasadzie wspomniane rozwiązania software’owe są dostępne nawet na kilkuletnich pojazdach. Systemy te oferują wygodny dostęp do narzędzi, z których każdy z nas korzysta w ramach wybranego ekosystemu. W przypadku Android Auto zachodzą właśnie zmiany, które z pewnością ocenią osoby wyczulone na kwestie wygodnego interfejsu zgodnego z językiem projektowania Material You.

Android Auto / fot. C. Scott Brown Android Authority
fot. C. Scott Brown Android Authority

Android Auto: nowy interfejs w formie publicznej bety pozwala nam poznać zmiany

Przede wszystkim mapa będzie teraz znacznie bliżej kierowcy, na co wpływ ma nowe rozmieszczenie układu. Mapa może zająć także cały obszar na ekranie Android Auto. Karta do poruszania się w ramach multimediów jest teraz dynamiczna, dzięki czemu reaguje na dotyk, zmniejszając lub zwiększając elementy. Ponadto, wspomniany panel również zyskał nowy wygląd. Dock z aplikacjami został przebudowany i pozwala na wygodne przełączanie się pomiędzy programami, choćby tymi ostatnio używanymi.

R E K L A M A

Poszczególne elementy interfejsu Android Auto zostały dostosowane do języka programowania Material You, co sprawia, że system idealnie wpisuje się w stylistykę stosowaną w najnowszych smartfonach z zielonym robotem na pokładzie. Nie, nie są to rewolucyjne zmiany, które w sposób istotny odmienią sposób korzystania z AA, ale nauczony doświadczeniem, muszę powiedzieć, że nawet drobne usprawnienia wpływają pozytywnie na komfort pracy z narzędziami. W przypadku prowadzenia auta, wygoda i intuicyjność grają kluczową rolę. Poruszanie się po elementach systemowych musi być tu maksymalnie klarowne. To swoisty gwarant bezpieczeństwa.

Targi EICMA 2022: Ten rok jest rokiem elektryków, w Mediolanie pokazano modele od Honda, Kawasaki, Aprilia, Super Soco i Davinci