Chigee to dodatkowy wyświetlacz, który pozwoli skorzystać z funkcji Apple CarPlay oraz Android Auto w Twoim jednośladzie. Nieważne czy jest stary, czy właśnie wyjechał z salonu. Dzięki temu urządzeniu zainstalujesz nawigacje, odbierzesz telefon bez trudu, a nawet podłączysz dodatkowe kamery.

Minęło już ponad 6 lat od kiedy Honda, prezentując model Goldwing w październiku 2017 roku, stała się pierwszym producentem oferującym Apple CarPlay oraz Android Auto na pokładzie motocykla. Zaskakujące jest natomiast to, że nie bardzo ten rynek chcą rozwijać inni producenci. Po kilku latach nadal tylko nieliczne firmy zdecydowały się zaoferować mirroring smartfonu swoim klientom.

Na szczęście z rozwiązaniem przychodzą firmy takie jak Chigee. Dzięki nim Apple CarPlay oraz Android Auto dostępne są dla niemal każdego motocykla, a nawet skuterów.

Chigee z Indiegogo na salony

Chigee

Chigee to chińska firma, której produkty stały się przebojem w Japonii i kilku innych krajach. To nie jest kolejna firma sprzedająca tanią, chińską elektronikę. Faktem jest jednak, że osoby stojące za marką zapragnęły wykorzystać potencjał i sytuację związaną z tym, że pochodzą z Chin — kraju, gdzie od pomysłu, od gotowego produktu, dzieli zaledwie kilka dni.

W ten sposób grupa zapalonych motocyklistów postanowiła stworzyć akcesoria, których albo brakowało na rynku, albo nie były dostatecznej jakości. To między innymi dedykowane interkomy, dwukierunkowe zasilacze, czy różnego rodzaju dodatki, jak bezprzewodowe czujniki ciśnienia w oponach.

Unia Europejska zakaże dużych ekranów dotykowych w samochodach?

Jeden z najnowszych produktów do dodatkowy system z wyświetlaczem, który pozwala na skorzystanie w bezprzewodowy sposób z Apple CarPlay lub Android Auto do wyboru. Dodatkowo Chigee All in One pozwala podłączyć dwie kamery (przód i tył), które będą nie tylko nagrywały obraz podczas jazdy, ale posłużą jako ochrona zaparkowanego pojazdu (tryb sentry).

Chigee

Chigee agreguje też dane z motocykla o obrotach, prędkości i innych. Można je wyświetlać na dedykowanym pulpicie, lub jako nakładka na obrazie CarPlay/AA czy też obrazie z kamery. Dodatkowo moduł ma też możliwość podłączenia interkomu (Bluetooth) oraz zewnętrznego modułu sterującego i czujnika ciśnienia opon.

Chigee All in One kosztuje około 1900 zł (w zestawie dwie kamery). To sporo i z łatwością można znaleźć podobny sprzęt taniej. Sprzęt od Chigee jest jednak stworzony przez motocyklistów i został zabezpieczony przed wibracjami, ciężkimi warunkami pogodowymi, a nawet możliwością kradzieży lub wyrwania.