Nie ważne czy prowadzisz firmę i budujesz komuś dom, czy też planujesz remont własnego mieszkania. Każda osoba musi zabezpieczyć jedną kluczową rzecz — dostęp do prądu. Niestety różnie z tym bywa, co prowadzi do napięcia. EcoFlow ma kilka produktów, które je rozładuje i pomoże gładko poprowadzić wszelkie prace!

Prąd to podstawowe medium, bez którego ciężko prowadzić budowę lub remont. Wykorzystują go narzędzia, potrzebny jest do oświetlenia, a w dzisiejszych, niepewnych czasach również do zabezpieczenia terenu i jego monitoringu.

Przed osobami rozpoczynającymi prace nadal piętrzą się te same problemy co przed laty. W przypadku budowy to czas i wysiłek, który trzeba poświęcić na zdobycie tymczasowego przyłącza z prądem budowlanym, bądź w przypadku jego braku znalezienie alternatywy. W temacie remontów to często awarie i utrudniony dostęp do sieci. Jest też wiele innych aspektów, które nie pozwolą posunąć prac do przodu. Podsuniemy Wam kilka gotowych rozwiązań opartych na produktach firmy EcoFlow — stacje ładowania, generatory prądu oraz dodatkowe źródła jak przenośne panele fotowoltaiczne, które pozwolą stworzyć metody zasilania w ramach Off-grid

Bez prądu się po prostu nie da

Prąd to najważniejsze medium, które konieczne jest podczas budów, remontów i wszelkich prac wykończeniowych. To już ustaliliśmy i chyba każdy to potwierdzi. Rodzi się jednak pytanie, skąd go wziąć. Nawet jeśli mamy dostęp do sieci elektrycznej, to w trakcie pracy mogą zdarzyć się sytuacje, w których potrzebne będzie awaryjne rozwiązanie. Jak sobie w takich sytuacjach poradzić?

IMG 8417

Pozwolenia na budowie albo ich brak

Po wydaniu pozwolenia na budowę oczywistym krokiem jest wystąpienie o tymczasowe przyłącze budowlane. To konieczność, która pozwoli kontynuować dalsze prace.

Niestety, jak to często bywa – prośba i zezwolenie na takie przyłączenie nie jest kwestią dni, ani nawet tygodni. Zwyczajowo to od miesiąca do dwóch. W niektórych przypadkach (jak budowy na terenie poza miejskim) może to trwać jeszcze dłużej. Niczym niezwykłym nie jest również odmowa (np. w terenach górskich) lub spora opłata, gdy prace przyłączeniowe nie są atrakcyjne i usprawiedliwione finansowo dla operatora.

Mając „prąd budowlany” nadal nie rozwiązujemy jednak wszystkich problemów, które mogą pojawić się podczas prac. Warto więc pomyśleć nad systemem Off-grid.

IMG 8450

Brak zasilania podczas remontu

Podczas wszelkich remontów, tych małych i tych dużych, może wystąpić potrzeba, wyłączenia prądu w remontowanym obszarze lub nawet całym domostwie.

Zasadniczo, za każdym razem, gdy kułem i wierciłem ściany, zmieniałem gniazdka, czy nawet je tylko odmalowywałem, wyłączałem dla pewności prąd. Czasami, gdy prace się przedłużały, musiałem organizować sobie zapasowe zasilanie z osobnego pionu kilkoma przedłużaczami lub przyświecać zwykłą latarką.

Korzystanie z nawet najmniejszych stacji zasilania od EcoFlow rozwiązuje wszelkie problemy związane z brakiem światła czy ładowaniem elektronarzędzi. Wyposażenie się w większe i bardziej zaawansowane modele pozwala w pełni zasilić nawet wydajne wiertarki i młoty udarowe.

EcoFlow

Niezależność dzięki Off-grid

Pewnie spotkałeś się już z określeniem Off-grid. To całkiem nowe pojęcie dotyczy instalacji fotowoltaicznej oraz systemu magazynowania energii, który działa niezależnie od infrastruktury sieciowej zakładu energetycznego. Dzięki temu można zyskać pełną niezależność oraz zoptymalizować koszty prądu i zyski z jego produkcji.

Dysponując systemem Off-grid, niezależnym od przyłączenia sieciowego możemy sobie pozwolić na znacznie więcej. Jest też niewątpliwa zaleta wykorzystania takiego rozwiązania – będziemy z niego mogli korzystać nadal po zakończeniu budowy czy remontu.

Co bardzo ważne, nie trzeba mieć fachowej wiedzy, by taki system stworzyć. Zasadniczo EcoFlow oferuje gotowe elementy, które wymagają jedynie połączenia ze sobą baterii (lub mobilnych stacji) i koncentratora (HUB) dostępnymi przewodami. System można też rozbudować o dodatkowe panele fotowoltaiczne oraz zapasowy agregat prądotwórczy (zasilany benzyną lub LPG).

ecoflow1

Zaniki zasilania i awarie

Wspominałem o tym już w przypadku recenzji stacji EcoFlow RIVER 2 Max, częste zaniki energii to ostatnio zmora w mojej miejscowości. Ja łącze je z przebudową węzła kolejowego, która daje się we znaki mieszkańcom.

Podczas awarii, czy też zaników zasilania zmuszony byłem przerwać redakcyjne prace. Innym razem musiałem przerwać seans filmowy ze znajomymi. Czasami miałem też problem z zagotowaniem wody na herbatę, podgrzaniem jedzenia czy dokończeniem prania. Stacje zasilania EcoFlow można podłączyć do sieci, a nasze urządzenia do stacji. W 30 milisekund po wykryciu braku zasilania, stacja zaczyna dostarczać energię z wbudowanych akumulatorów. Dzięki temu ani pralka, ani telewizor, ani nawet modem szerokopasmowego internetu nie zorientuje się, co się stało i pozwoli kontynuować pracę, rozrywkę czy posiłek.

IMG 8447

Trudno dostępne miejsca

Podczas remontów i niektórych innych prac budowlanych napotkamy też problemy, dość błahe. Jednym z nich jest trudność zasilania elektronarzędzi i oświetlenia, w miejscach, do których dostęp jest utrudniony. Garaże robocze, szopy, strychy, czy inne pomieszczenia z dala od sieci energetycznej to tylko przykłady tego, gdzie spotkają nas kolejne przeszkody.

Ja tego doświadczyłem kilka razy. Łączenie kilkudziesięciometrowego przedłużacza, o który ciągle ktoś zawadza lub który natrętnie gryzie pies nie jest wcale godnym rozwiązaniem. Poprzednio wspominałem, że mam ogród, którego drzewostan jest rozproszony. Dzięki stacji EcoFlow nie plątałem się o kable i byłem naprawdę mobilny podczas wiosennych porządków przy użyciu elektrycznej piły, podkaszarki i nożyc do żywopłotu.

ecoflow2

Niezawodne źródło zasilania

W większości przypadków, gdy podczas remontów robisz sobie posiłek, doświetlasz pomieszczenie czy korzystasz ze starej wiertarki, nie musisz martwić się jakością tego, co wychodzi z Twojego gniazdka.

Problem zaczyna się, gdy ładujesz lub zasilasz nowoczesne elektronarzędzia, lub posiłkujesz się przy pracy telefonem, tabletem czy komputerem. Robocza czy też improwizowana instalacja elektryczna może mieć fatalny wpływ na Twój drogi sprzęt i pracę.

Nowoczesne stacje EcoFlow lub zbudowany przy ich pomocy system Off-Grid, może skutecznie zabezpieczyć przed potencjalnymi uszkodzeniami. Wszystko dzięki zaawansowanej elektronice, która na bieżąco monitoruje napięcie, prąd i temperaturę oraz kluczowe parametry pracy.

IMG 8415

Zysk na lata

Na koniec warto również powtórzyć, że sprzęt, który wykorzystamy podczas remontu w domu lub na placu budowy pozostanie z nami na lata. Potencjalna inwestycja może się szybko zwrócić jeśli zbudujemy na jej bazie również system Off-grid.

Scenariuszy gdzie, jak i kiedy można wykorzystać ten sprzęt, można mnożyć bez liku. Ważna jest jednak niezawodna praca przez długie lata — w przypadku modelu DELTA Pro to nawet 3500 cykli ładowania, po których sprzęt nadal będzie dysponował 80% pojemność.

IMG 8451

Paleta produktów do wszelkich zastosowań

W ofercie EcoFlow znajdziemy aktualnie produkty z serii RIVER, które stworzono z myślą o maksymalnej mobilności oraz serii DELTA, która stawia na wydajność i wysoką moc zasilania. Ciekawą propozycją dla majsterkowiczów prowadzących domowe remonty jak i nawet specjalistów na placach budowy jest właśnie ta druga.

EcoFlow DELTA składa się z aż 6 modeli. Najmniejszy w rodzinie DELTA Mini ma 882 Wh, aż 9 portów oraz zdolność do zasilania urządzeń z mocą 1800 W. Największy model w rodzinie to DELTA Pro — ma 10 portów, pojemność 3600 Wh oraz ogromną moc zasilania do 4500 W!

IMG 8443

Każde z tych urządzeń można zasilać poprzez instalację sieciową, gniazdko samochodowe lub bezpośrednio z paneli fotowoltaicznych. Każdy z tych modeli cechuje również super szybkie ładowanie oraz długa żywotność ogniw.

EcoFlow produkuje nie tylko stacje. System doskonale rozszerza wspomniane panele fotowoltaiczne, które występują w kilku modelach (różniących się mocą ładowania oraz wielkością) czy też Smart Generator EcoFlow DUAL FUEL (czyli agregator zasilany benzyną lub LPG).

Dzięki tym urządzeniom możliwe jest zbudowanie profesjonalnego systemu Off-grid, który spełni najbardziej wymagające oczekiwania. Składa się on bardzo pojemnych baterii, oraz HUBa. Dzięki temu można niemal dowolnie konfigurować i rozbudowywać system o nowe elementy. EcoFlow oferuje również wszelkie potrzebne przewody oraz systemy montażowe dla domu i naszego campera.

Nieważne więc, czy to mały remont, czy duża budowla, czy zasilanie elektronarzędzi, czy oświetlanie placu budowy, czy chwilowa potrzeba czy stała instalacja. Produkty EcoFlow potrafią sprostać wszelkim wymaganiom, które przed nimi kładziemy.

EcoFlow ma także wakacyjną promocje (od 16.06 do 17.07.2023), gdzie możecie sporo taniej kupić ich produkty!


Artykuł powstał w ramach współpracy z przedstawicielem firmy EcoFlow. Opinia o produkcie pozostaje wyłączną własnością autora, w którą nikt nie ingerował.