Ecoflow to producent, którego ofertę mieliśmy okazję już bardzo dobrze poznać. W jej skład wchodzą stacje zasilania będące solidnym sprzętem. Możemy je więc z czystym sumieniem polecić każdemu. Tym bardziej że bogate portfolio produktów odpowiada wszystkim potrzebom konsumenta. Teraz zakupy opłacają się jeszcze bardziej, ponieważ wystartowały specjalne oferty na Black Friday.

W promocji biorą udział zarówno stacje zasilania z serii RIVER, jak i te większe DELTA. Dodatkowo Ecoflow przecenił sporo produktów akcesoryjnych takich jak panele fotowoltaiczne.

//dzisiaj na dailyweb

Oprócz tego znacząco obniżono ceny lodówki GLACIER, klimatyzatora WAVE 2 oraz generatora prądu Ecoflow DUAL FUEL. Nie bez znaczenia jest również skala obniżek, które są znaczne — w przypadku tego ostatniego sprzętu możemy liczyć na 2 000 zł różnicy. Rekordowo przeceniono natomiast stację Ecoflow DELTA Pro, ponieważ zaoszczędzimy na niej nawet 5 800 zł!

Seria Ecoflow DELTA

Stacje zasilania Ecoflow z serii DELTA wyróżniają się kilkoma cechami: mają bardzo dużą pojemność oraz moc ładowania, dużą liczbę portów oraz sporo dodatkowych możliwości rozbudowy.

Zapewniają maksymalną moc ładowania AC od 1800 W do nawet 3600 W. Dzięki nim można zasilać 99% urządzeń znajdujących się w domu — łącznie z lodówkami, pralkami czy nawet różnymi maszynami, takimi jak elektryczne kosiarki, piły czy nawet betoniarki.

Niezależny prąd na budowie i podczas remontu, czyli Off-grid z urządzeniami od EcoFlow

Co więcej, stacje te mają olbrzymią pojemność, która wynosi od 1024 Wh do nawet 3600 Wh (w zależności od modelu). Pozwoli to nie tylko cieszyć się energią na zewnątrz domu, podróży czy podczas awarii, lecz także na zbudowanie systemu oszczędzającego energię. Stacje te można łączyć, a nawet uzupełniać o panele fotowoltaiczne. Dostępny jest również system fotowoltaiki balkonowej oparty o takie stacje i mikroinwerter, który wpina się do gniazdka w domu. Mieliśmy nawet okazję testować takie świetne rozwiązanie.

Link to produktów z serii DELTA.

Ecoflow DELTA Max

Ecoflow DELTA Max to prawie największy model w ofercie (większy jest już tylko model DELTA Pro). Wyróżnia się na tle konkurencji ogromną liczbą portów — są tu 4 porty USB A (2 z opcją Fast Charge), 2 porty USB C (o mocy 100 W), 4 gniazda AC o mocy do 2400 (lub nawet 3400 W trybie X-Boost) oraz dwa DC5521 po 38 W na kanał.

Stacja ma możliwość ładowania z sieci (80% akumulatora naładowane jest już w ciągu pierwszej godziny), gniazdka samochodowego, paneli fotowoltaicznych z mocą do 2600 W czy nawet agregatu na paliwo.

Ecoflow Delta

Stacje Ecoflow zbudowano, aby mogły działać jak najdłużej. W środku znalazły się ogniwa renomowanych firm oraz zaawansowany, autorski układ BMS. Dzięki temu sprzęt wytrzyma nawet 800 cykli ładowania, co przełoży się na wiele lat eksploatacji. Nawet po tylu cyklach akumulatory mają mieć sprawność na poziomie minimum 80%.

Ecoflow Delta Max

Dodatkowo na stacji znalazł się duży i czytelny wyświetlacz. A wyposażenie w WiFi i Bluetooth pozwolą na sterowanie stacją z poziomu smartfonu.

Cena 7 649 zł 5 999,00 zł, link do strony z ofertą.

Ecoflow Delta

Seria Ecoflow RIVER

Seria Ecoflow RIVER została przede wszystkim stworzona z myślą o mobilności. W obecnej ofercie firmy są 3 modele (drugiej generacji). Sprzęt okazał się niebywałym sukcesem. Nam udało się przetestować model RIVER 2 Max.

EcoFlow RIVER 2 Max dla specjalisty w plenerze i dla każdego w domu. Ta stacja zasilania, potrafi naprawdę sporo

Sprzęt sprawdza się tam, gdzie potrzeba źródła energii, ale nie jest ona dostępna z sieci. Modele RIVER pokochali więc turyści oraz osoby pracujące w plenerze — zwłaszcza z branży kreatywnej np. fotograficznej. Seria RIVER doskonale uzupełnia systemy magazynowania energii w camperach, sprawdza się nawet jako awaryjne źródło zasilania w domach.

Link do produktów z serii RIVER.

Ecoflow RIVER 2

RIVER 2 to najmniejsza ze stacji, która jest też najbardziej przystępna cenowo. Miałem okazję przetestować większy model. RIVER 2 zasadniczo różni się tylko dostępnymi portami oraz pojemnością akumulatora. W tym wypadku jest to 256 Wh. Stacja posiada porty DC, AC oraz dwa USB A (12 W na kanał) i USB C o mocy do 60 W. Moc ładowania poprzez wtyczkę AC to nawet 600 W w trybie X-Boost. Stację można ponownie naładować z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych, ładowarki samochodowej lub domowej sieci elektrycznej. W przypadku tej ostatniej wystarczy 60 minut do pełnego naładowania.

Ecoflow River 2

Podobnie jak modele z serii DELTA, egzemplarze RIVER są doskonale zaprojektowane. Stworzono tu autorski BMS, który nie tylko monitoruje parametry pracy i ładowania, lecz także wykrywa braki w dostępie energii. Stacje mogą działać jako EPS, czyli zasilacze awaryjne. Oznacza to w praktyce, że już w ok. 30 ms po przerwie w zasilaniu będzie dostarczać energię podłączonym sprzętom.

Cena 1 399 zł 1 099 zł, link do strony z ofertą.Ecoflow River

Panele fotowoltaiczne do stacji zasilania

Ecoflow posiada w swojej ofercie również panele fotowoltaiczne. Można je podpiąć pod dowolny model stacji zarówno z serii RIVER, jak i DELTA. Zwiększy to ich możliwości oraz stworzy niezależny system zasilania.

EcoFlow PowerStream

Panele występują w różnych rozmiarach (a co za tym idzie, mocy ładowania) oraz typach. Oprócz tradycyjnych, sztywnych paneli w ofercie znajdziemy również składane oraz elastyczne. Te pierwsze zaoszczędzą nam miejsca w transporcie — będą idealne na kampingu czy fotograficznym plenerze. Te drugie, elastyczne, można zamocować na pojazdach lub balkonie.

EcoFlow PowerStream – fotowoltaika na balkonie i w podróży – recenzja zestawu

Nie można tu również pominąć jednego z najciekawszych produktów fotowoltaicznych, które wpadły mi ostatnio w oko. Mowa tu o fotowoltaice balkonowej. EcoFlow PowerStream to zasadniczo zestaw produktów. Składa się on z paneli fotowoltaicznych, mikro inwertera, stacji zasilania oraz dodatkowych akcesoriów. Na stronie EcoFlow można dobrać komponenty do własnego zestawu lub wybrać jeden z gotowych.

Oferta paneli fotowoltaicznych na Black Friday:

Inne przecenione produkty na Black Fiday:

Pełna oferta dostępna jest na oficjalnej stronie Ecoflow.