EcoFlow PowerOcean DC Fit i kilka innych nowości zadebiutują już za kilka dni podczas targów ENEX 2024, które odbędą się w Kielcach 7 i 8 lutego. Na specjalnym spotkaniu mieliśmy okazję przyjrzeć się nowym produktom i posłuchać przedstawicieli firmy.

EcoFlow to marka, która niejednokrotnie pojawiała się na łamach naszego serwisu. Sam miałem okazję przetestować wiele produktów tego producenta. Mogę też powiedzieć, że prywatnie jest jednym z moich ulubionych w tej dziedzinie.

//dzisiaj na dailyweb

To, co pokazano, to nie mobilne stacje zasilania, a rozwinięcie oferty, którą firma już zapowiadała wcześniej i spojlerowała takimi produktami jak zestaw fotowoltaiki baronowej. Teraz do oferty dołączają kolejne elementy domowej sieci fotowoltaicznej.

EcoFlow PowerOcean DC Fit

EcoFlow PowerOcean

PowerOcean DC Fit to rewolucyjny produkt, który dzięki sprzężeniu z instalacją PV umożliwia bezpośrednią integrację z istniejącymi w domach instalacjami słonecznymi, eliminując tym samym potrzebę stosowania oddzielnego falownika magazynującego. To znacznie skraca czas instalacji, ponieważ niewymagane są zmiany okablowania instalacji AC. No i unikamy długiego procesu uzyskiwania pozwoleń na podłączenie do sieci.

EcoFlow PowerOcean

PowerOcean DC Fit zapewnia również modułową konstrukcję, która umożliwia dostosowanie rozbudowy z użyciem baterii od 5 kWh do 15 kWh w celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb gospodarstwa domowego w zakresie energii.

EcoFlow PowerStream – fotowoltaika na balkonie i w podróży – recenzja zestawu

Trójfazowy system EcoFlow PowerOcean

Trójfazowy system EcoFlow PowerOcean – o pojemności bazowej 5 kWh z możliwością rozszerzenia do 45 kWh – to najwyższej klasy rozwiązanie w zakresie domowych baterii słonecznych, które charakteryzuje się elastycznością inwestycji początkowych, wyjątkowymi zabezpieczeniami, niezawodnością zasilania rezerwowego i inteligentnym sterowaniem.

EcoFlow PowerOcean

W porównaniu z szeregowymi układami baterii, które wymagają od dwóch do trzech baterii na początek trójfazowy system EcoFlow PowerOcean, a także PowerOcean DC Fit, ten wymaga tylko jednej baterii do pracy, co stanowi opcję o niższych kosztach początkowych. System został zaprojektowany w celu osiągnięcia niezależności energetycznej dla całego domu, umożliwiając właścicielom łatwe przejście na energię słoneczną.

Na IFA 2023 w Berlinie stoisko Ecoflow elektryzowało wszystkich. Mieliśmy okazję porozmawiać o nowościach

PowerInsight I PowerPulse

Domowy menedżer energii PowerInsight i ładowarka do pojazdów elektrycznych PowerPulse stanowią uzupełnienie produktów z serii EcoFlow PowerOcean. PowerInsight z 10-calowym wyświetlaczem dotykowym nie tylko monitoruje zużycie energii w gospodarstwie domowym w czasie rzeczywistym, lecz także zarządza zużyciem energii i kontroluje podłączone urządzenia domowe w celu optymalizacji efektywności energetycznej i obniżenia kosztów.

Ładowarka do pojazdów elektrycznych PowerPulse, którą można zsynchronizować z serią produktów PowerOcean, zapewnia szybkie ładowanie o mocy 11 kW, co przekłada się na zwiększenie zasięgu do 100 kilometrów już w ciągu jednej godziny.

Cena i dostępność

System PowerOcean DC Fit i trójfazowy system PowerOcean są dostępne w Polsce. Zainteresowani klienci mogą odwiedzić stronę internetową EcoFlow, żeby dowiedzieć się więcej informacji. PowerInsight i PowerPulse będą dostępne w Polsce w połowie lutego.