HYTE to producent, który niewątpliwie ma swój własny styl. Na targach CES w Las Vegas pokazano jego kolejny ciekawy produkt. Tym razem jest to HYTE THICC Q60 – pierwszy zestaw chłodzenia wodnego AiO w historii firmy. Dodatkowo ma 5-calowy wyświetlacz!

HYTE to producent obudów, zasilaczy i akcesoriów dla moderów komputerowych. Firma dość wygodnie zadomowiła się już na polskim rynku i dość dobrze sobie na nim poczyna, czego wyrazem jest również to, że jej asortyment dostępny jest w coraz większej liczbie sklepów i salonów komputerowych.

//dzisiaj na dailyweb

Muszę przyznać, że gdybym miał wybierać sprzęt, HYTE Y70 Touch oraz Y60 byłyby w pierwszej dziesiątce najfajniejszych obudów. A nowy zestaw chłodzenia wodnego – HYTE THICC Q60 – byłby w pierwszej piątce. Wygląda rewelacyjnie i zapowiada się na całkiem przyzwoity sprzęt.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

HYTE THICC Q60 – pierwsze AiO producenta i duży wyświetlacz

HYTE THICC Q60 początkowo ogłoszono już na targach Computex 2023. Dopiero teraz na CES 2024 w Las Vegas sprzęt miał jednak swoją oficjalną premierę. Mamy sporo ciekawych zestawów chłodzenia wodnego AiO (All in One). Mamy też kilka takich z wyświetlaczami — tymi bardziej praktycznymi oraz tymi stworzonymi dla dodatkowego efektu. HYTE prezentuje takie urządzenie jednak po raz pierwszy w historii! Przy okazji może pochwalić się kilkoma ciekawymi cechami.

Rob Teller, szef projektowy HYTE, twierdzi, że ich nowy układ cechuje się nieprzyzwoicie dobrymi parametrami i wieloma naprawdę świetnymi rozwiązaniami. Jest tak pewny swojego produktu, że stwierdził, że ich 240-tka, zniszczy każdą 360-tkę konkurencji. Warto tu wyjaśnić, że chodzi o podwójne i potrójne wentylatory 120 mm. HYTE THICC Q60 240 ma być wydajniejszy od większych zestawów konkurencji.

Myślałeś, że masz fajnego kompa? Cooler Master Sneaker X to obudowa PC w postaci buta

HYTE chwali się tu układem podwójnych pomp, które działają harmonicznie i wyposażone są w ceramiczne łożyska. Wymiennik ciepła ma być stworzony z materiałów klasy lotniczej, co ma się przekładać się na ogromną wydajność i być jednym z najcichszych układów tego typu na rynku. Do produkcji użyto dwóch wentylatorów THICC FP12 z łopatkami o średnicy 32 mm, które stworzono z polimerów ciekłokrystalicznych (wzmocnionych włóknem szklanym). Ma się to wyróżniać niesamowitą sztywnością, odpornością i polepszać właściwości aerodynamiczne. Mogą być one dynamicznie regulowane w zakresie 0 – 3,000 RPM. Całość pozwala na uzyskanie maksymalnego przepływu powietrza na poziomie 105,8 CFM i wywiera ciśnienie statyczne na poziomie 8,14 mmH2O – co faktycznie wydaje się być nieprzyzwoicie dobrymi wartościami.

HYTE THICC Q60

HYTE THICC Q60 posiada też pewną wyróżniającą się cechę. To duży 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 720 × 1280 z odświeżaniem na poziomie 60 Hz i jasnością 300 nitów. Można powiedzieć, że to ekran z dolnej półki w smartfonach. Pamiętajmy jednak, iż to układ chłodzenia wodnego i tutaj robi wrażenie, zwłaszcza że konkurencja pod tym względem jest daleko w tyle. Co więcej, za ekranem znalazł się dodatkowo panel oświetlenia z 42 diodami LED RGB.

Mysz Cooler Master MM310 i podkładka MP511 Speed XL – pierwsze wrażenia

HYTE THICC Q60 dostępny jest już do kupienia w USA w cenie 299,99 dolarów (około 1190 zł). Sprzęt na rynku europejskim dostępny będzie w pierwszym kwartale tego roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.