Masażer do oczu Xiaomi MiJia Smart Eye Massager to kolejne urządzenie chińskiego producenta, które pomoże nam zrelaksować się po ciężkim dniu. Tym razem jednak firma poszła w kierunku futurystycznego designu VR.

Xiaomi ma już w swojej ofercie masażery, ale żaden z nich nie wygląda tak futurystycznie i nie ma tak wspaniałych funkcji. Na polskiej stronie producenta można znaleźć pistolet do masażu pleców (testowałem, polecam, ale uprzedzam, że może nieco wytrząść) czy SKG E3-EN – urządzenie, które pomoże naszym oczom. Teraz przyszła pora na kolejny sprzęt. Xiaomi na platformie crowdfundingowej Youpin przedstawiło MiJia Smart Eye Massager.

//dzisiaj na dailyweb

Na wstępie rzuca się (hehe) w oczy futurystyczny wygląd urządzenia. Już SKG E3-EN prezentował oryginalną formę, ale tym razem to już pełne wejście w świat VR. Oczywiście z wirtualną rzeczywistością nie ma nic wspólnego – liczy się tylko design. Na szczęście wszystkie korzyści  odczujemy w realnym życiu.

Masażer do oczu MiJia Smart Eye Massager to futurystyczny design

Masażer do oczu
Xiaomi MiJia Smart Eye Massager

Wewnętrznie urządzenie dzieli się na siedem stref, płynnie dostosowując się do kształtu i struktury ludzkiego oka. Cztery niezależne zawory powietrzne celują w osiem głównych punktów akupunktury wokół oczu, poprawiając krążenie krwi i łagodząc napięcie mięśni. Użytkownicy mogą w łatwy sposób dostosować intensywność masażu na trzech poziomach, replikując sprawdzone techniki ćwiczeń oka.

Poza możliwością masażu Mijia Smart Eye Massager zawiera funkcję ciepłego, sprężonego powietrza, która wykorzystuje technologię NTC do kontroli temperatury w czasie rzeczywistym. Dzięki aplikacji Mijia użytkownicy mogą wybierać spośród trzech poziomów temperatury, promując relaksację oka i zapobiegając występowaniu cieni.

MiJia Smart Eye Massager będzie dostępny od jutra na Xiaomi Youpin w całkiem przystępnej cenie

Masażer do oczu

To inteligentne urządzenie bez wysiłku łączy się ze smartfonami za pośrednictwem aplikacji lub łączność NFC, umożliwiając użytkownikom kontrolę stanu pracy i trybów masażu bezpośrednio z telefonów. Dzięki siedmiu wstępnie ustawionych i trzem konfigurowalnym trybom (zapisanych w aplikacji) możemy korzystać z masażera również offline.

Masażer do oczu MiJia Smart Eye Massager waży około 370 gramów i jest wyposażony w akumulator o pojemności 1200 mA, który naładujemy z wykorzystaniem kabla typu C. Urządzenie zapewnia około dwóch i pół godziny zabawy. Jest to całkiem niezły czas, zważając na to, że już 15 minut użytkowania powinno wystarczyć do poczucia relaksu po ciężkim dniu. Składana konstrukcja zapewnia wygodę podczas transportu i przechowywania. Zastosowanie skóry syntetycznej gwarantuje miękkie i wygodne dopasowanie. Ponadto przezroczyste okno umożliwia użytkownikom obserwowanie otoczenia bez wyjmowania urządzenia, co jest naprawdę wygodnym i innowacyjnym rozwiązaniem.

Gamingowy POCO X6 Pro w naszych rękach. Pierwsze wrażenia z użytkowania taniego flagowca

Masażer do oczu MiJia Smart Eye Massager będzie dostępny na Xiaomi Youpin od 17 stycznia 2024 roku w cenie 449 juanów, czyli około 64 euro, co daje nam mniej więcej 300 złotych. Całkiem atrakcyjna oferta! Niestety w tym przypadku trzeba czekać – póki co – na aliexpress. Żywię jednak nadzieję, że kiedyś pojawi się w europejskiej ofercie sklepów Xiaomi.