Starlink ma już ponad 2,3 mln użytkowników, odnotował wzrost kwartalny o 400 tysięcy użytkowników i właśnie oficjalnie zawitał w Paragwaju.

W SpaceX mają prawdziwe powody do radości. Flagowa usługa Starlink notuje już 2,3 mln użytkowników. Dodatkowo zaliczyła znaczące wzrosty w ostatnim kwartale tego roku – w stosunku do poprzedniego – o całe 400 tysięcy nowych klientów. Przyrost klientów jest przynajmniej dynamiczny, a jeszcze chwilę temu Starlink osiągnął rentowność. Wystrzelone korki szampanów w SpaceX słychać tutaj.

//dzisiaj na dailyweb

Starlink to dla mnie wybawienie i dostęp do doskonałej jakości internetu

Jestem jednym z użytkowników usługi, więc wcale się nie dziwię. Jest prawdziwym game changerem. Korzystam z niej od kilku miesięcy i mogę powiedzieć, że Internet od Muska działa wybornie – niezależnie od warunków pogodowych. Niestraszne mu deszcze, śnieg czy inne kapryśne wybryki Matki Natury.

Oczywiście za usługę przyjdzie zapłacić – dla polskich użytkowników to aktualnie 335 PLN miesięcznie. Jeśli traktujemy Internet jako narzędzie do pracy, to jest to wydatek, który się opłaca. Pracuję z domu na dwóch etatach i, szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie powrotu do niestabilnej radiówki. O ile technologia radiowa posunęła się do przodu, o tyle jest ona bardziej wrażliwa na warunki zewnętrzne niż Starlink.

Wsparcie usługi również działa na najwyższym poziomie, jeśli mówimy o zwykłej pomocy. Po pierwszym miesiącu miałem problem z pewną awarią. Support szybko sprawdził problem zdalnie (Pani mówiła w języku polskim, dzwoniąc zza Wielkiej Wody). Zleciła wymianę przewodu i routera. Kilka dni później dostałem przesyłkę ze słonecznej Kalifornii.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Starlink zaoferuje komunikację satelitarną

Na początku 2017 roku Garmin zaprezentował dwa pierwsze modele swoich urządzeń wyposażonych w technologię inReach — oba modele w formie pełnoprawnej nawigacji terenowej. Ich forma wnosiła jednak sporo świeżości na rynek. Wkrótce w technologię inReach wyposażono też wiele innych modeli. Stworzono nawet dodatkowe, zewnętrzne przystawki do komunikacji satelitarnej.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Starlink (a właściwie SpaceX) będzie współpracować z operatorami sieci komórkowych, aby zapewnić łączność satelitarną tam, gdzie ta komórkowa zawodzi. Więcej: Niedługo Starlink od SpaceX będzie pozwalał na połączenia głosowe i SMS-y.