Netflix ogłosił właśnie, że podejmuje kolejną już próbę zablokowania dzielenia się kontem z osobami, które nie mieszkają pod jednym dachem. Poprzednie narzędzie nie przyniosło efektów, bo okazało się bezużytecznym. Czy tym razem Netflix upora się ze swoją zmorą?

Nie tak dawno temu Netflix podniósł ceny i to znacząco. Teraz bierze się za dzielenie kont, bo praktyka takich działań wśród użytkowników przechodzi wszelakie granice. Już w ubiegłym roku wprowadzono funkcję, która wyświetla prośbę o weryfikację SMS, jeśli lokalizacja wskazuje inny adres niż ten głównego użytkownika.

Netflix zapowiada koniec współdzielenia kont

Jedna aktywaca SMS wystarczyła, aby Netflix „odczepił” się od takiego użytkownika, a ten mógł dalej korzystać z biblioteki serwisu. Nieistotne było czy robi to w tym samym gospodarstwie domowym, czy na drugim końcu kraju. Netflix podejmuje się ponownie walki z tym procederem i tłumaczy to stratą finansów, które mogłyby być przeznaczone na nowe produkcje.

R E K L A M A

W rezultacie rachunki są dzielone między gospodarstwa domowe, co wpływa na naszą zdolność do inwestowania w nowe wspaniałe programy telewizyjne i filmy dla naszych członków.

Jak będzie działało nowe ograniczenie? Problemem wielu użytkowników jest to, że posiadają już swoje profile, swoją historię oglądania i ciężko im rozstać się z współdzielonym kontem. Netflix wyciąga do takich osób teraz rękę. Każdy, kto posiada abonament Basic, Standard lub Premium będzie mógł dodać dwa „sub-konta” dla osób, które nie mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym. I co najważniejsze – każde z tych kont będzie miało swój profil, przeniesiony z konta głównego. Takie sub-konto będzie dostępne w niższej cenie, niżeli zupełnie osobny abonament. Na razie Netflix rozpoczyna testy w trzech krajach: Chile, Kostaryce i Peru. Jak to wygląda cenowo? Przykładowo w Kostaryce takie dodatkowe konto kosztuje 2,99 USD, także jest to kusząca propozycja, jeśli chcemy postępować zgodnie z polityką Netflixa i ich regulaminem.

Jednocześnie Netflix zaznacza, że możliwe będzie także utworzenie zupełnie nowego konta (nie musi to być sub-konto) i przeniesienia tam całej historii oglądania, preferencji itd. Być może taka elastycznośc ze strony Netflixa spowoduje, że użytkownicy wreszcie zaczną korzystać z serwisu zgodnie z regulaminami.

Ile kosztuje Netflix 2022

Ubiegłoroczne podwyżki cen Netflix dały się we znaki abonentom serwisu. Nie były to symboliczne skoki, bo w przypadku pakietu Premium oferującego jakość Ultra HD 4K wzrost wyniósł aż 15% (z 52 zł do 60 zł miesięcznie). Pakiet Podstawowy, czyli najpopularniejszy staniał z kolei o 5 złotych.

W ofercie dostępne są aktualnie trzy opcje abonamentowe:

  • Netflix pakiet podstawowy
  • Netflix pakiet standard
  • Netflix pakiet premium

Netflix – porównanie planów 2022

Ile kosztuje Netflix? Podstawowy Standard Premium
Koszt miesięczny* (PLN) 29 PLN 43 PLN 60 PLN
Liczba ekranów, na których można jednocześnie korzystać z serwisu 1 2 4
Liczba telefonów lub tabletów, na które można pobierać pliki 1 2 4
Oglądaj filmy, seriale i programy bez ograniczeń
Oglądaj na laptopie, telewizorze, telefonie lub tablecie
Dostępna jakość HD
Dostępna jakość Ultra HD

Posłuchaj nas!