Zostaliście w domu? Bierzcie się za seriale, bo tych – jak zawsze – jest cała masa. Netflix zaszalał i w piątkowy poranek w bibliotece na Polskę wrzucono pokaźną grupę produkcji, którym z całą pewnością trzeba się przyjrzeć.

Co więc obejrzeć? Jeśli nie maci swojej listy do obejrzenia to spieszę z pomocą. Przede wszystkim od dzisiaj można oglądać polski film „Magnezja” z Dawidem Ogrodnikiem i Agatą Kuleszą w obsadzie, a także „Czerwona nota”, czyli kolejna świeżynka spod szyldu Netflixa.

Netflix na weekend: filmy i seriale

Magnezja

Western w polskim wydaniu? Tak można powiedzieć o „Magnezji”, który to film miał premierę w ubiegłym roku. Opowiada o dwóch syjamskich bratach, którzy postanawiają zrobić skok na bank. Brawurowa, gangsterska historia, jakiej dawno nie było na polskich ekranach. W rolach głównych: Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska.

Czerwona nota

Zgodnie ze swoimi zapowiedziami z początku tego roku, Netflix kontynuuje wydawanie oryginalnych produkcji filmowych spod swojego znaku. W całym 2022 roku łącznie ma być ich ponad 60, a wszystko wskazuje na to, że będzie ich znacznie więcej. „Czerwona nota” to kino akcji opowiadające o poszukiwaniu złodzieja dzieł sztuki. Żeby go złapać agenci FBI posuwają się do rzeczy niemożliwych. W rolach głównych: Dwayne Johnson, Ryan Reynolds, Gal Gadot.

7 więźniów

Kolejny film Netflix. Żyjący w ubóstwie nastolatek więziony jest przez handlarza ludźmi. Sumienie nie pozwala mu na posuwanie się do przestępstw, jednak chcąc odzyskać wolność musi zrobić wszystko, żeby uciec. W rolach głównych: Christian Malheiros, Rodrigo Santoro, Bruno Rocha.

Miłosna pułapka

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego filmów i seriali o tej tematyce przybywa. Co może się wydarzyć podczas umawiania się na randki przez aplikacje internetowe? Jak się okazuje sporo, a historia opowiada o dziennikarce z Los Angeles, która w ten sposób poznaje faceta, według niej – idealnego. Jej prezentem na święta ma być wizyta u niego na drugim końcu kraju. Szybko jednak się okazuje, że profil randkowy nie był do końca zgodny z prawdą. W rolach głównych: Nina Dobrev, Jimmy O. Yang, Darren Barnet.

Cóż za piękny dzień

Jeśli natomiast szukacie czegoś naprawde ambitnego to polecam „Cóż za piękny dzień”. Rzadko bywa, że filmy oparte są na artykułach, a tak jest w tym przypadku. W roli głównej zobaczymy genialnego Toma Hanksa (nominacja do Oscara za tę rolę). Pisarz Lloyd Vogel zaprzyjaźnia się z Fredem Rogersem, popularnym gospodarzem programów telewizyjnych dla dzieci, i uczy się, jak się pogodzić z bolesną przeszłością. W rolach głównych: Tom Hanks, Matthew Rhys, Susan Kelechi Watson.