Co obejrzeć w ten weekend? Co obejrzeć w tygodniu? Wybrać filmy czy seriale? Oglądajnik nr 11 nadciąga z odpowiedziami, czyli kolejną TOP-ką i pełną listą premier na streamingach!

Kolejny weekend – kolejne, streamingowe premiery! W tym tygodniu mamy całkiem sporo nowości, ale chyba pierwszy raz w mojej topce znalazły się wszystkie filmy, które już wcześniej były wyświetlane w kinach. Jeden z nich udało mi się nadrobić, a kolejne dwa to tytuły, na które bardzo czekałem.  Gdybym nadrobił pierwszy sezon, to bardzo możliwe, że w TOP3 znalazłby się serial Kulawe konie z Garym Oldmanem od Apple TV+, ale niestety dopiero od niedawna nadrabiam bibliotekę tej platformy streamingowej. Na pytanie: Co obejrzeć w okresie 2.12-8.12 odpowiadam – trzy filmy, z którego jeden może powalczyć o Oscara, a drugi powinien go dostać rok temu w paru kategoriach. Zapraszam do lektury kolejnego Oglądajnika!

Co obejrzeć

TOPKA DAILYWEB – Streaming (co obejrzeć 2.12 – 8.12)

2.12 – Wszystko wszędzie naraz – Amazon Prime Video

I to właśnie o tym filmie pisałem w kontekście Oscarów, bo ma ogromne szanse na parę nominacji. Generalnie –  to najbardziej rozrywkowa produkcja od studia A24, która ma na swoim koncie już cztery Saturny i dwie nagrody Gotham. Wszystko wszędzie naraz to uniwersum na pełnej emocjonalnej bombie. Wciąga, pobudza zmysły i bawi się formą. Ciekawe dzieło, które rezonuje w naszej czaszce  i pozostawi w niej ślad na długo. Oczywiście nie dla każdego będzie to seans wyjątkowy, ale z całą pewnością warto go doświadczyć, aby mieć własną opinię. Jeden z ważniejszych filmów roku, który każdy kinofil powinien zobaczyć.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

2.12 – C’mon c’mon –  HBO MAX

Ja przepraszam, ja naprawdę przepraszam, że znowu wspominam o tym filmie, bo już to zrobiłem w kontekście wpisu o kinowych premierach HBO MAX na grudzień. Ja po prostu wykorzystuję każdą okazję, aby zwrócić uwagę na ten tytuł, bo jest to film wyjątkowy. Można pomyśleć, że nieco banalny i szantażujący widza, ale to jest ten typ dramatu, że w ogóle tego nie czułem. Wyjątkowo wrażliwy i czuły, mądry obraz, w którym każdy z nas może znaleźć cząstkę siebie. Świetne, skromne aktorstwo, ciasny format, potęgujący prywatność historii i świetne, czarno-białe zdjęcia. Mnie ten film niesamowicie wyciszył, a relacja starszego gościa i młodego człowieka inspirująca. To, że C’mon C’mon nie otrzymał żadnej nominacji do Oscara to skandal. Woody Norman i Joaquin Phoenix odwalili kawał świetnej, aktorskiej roboty i chociażby w tej kategorii powinni zostać docenieni.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

2.12 – Benedetta – HBO MAX

Benedetta to kolejny film, na który nie zdążyłem do kina. W sumie mogło się okazać, że w danym ośrodku kultury tytuł nie byłby wyświetlany, bo Benedetta to produkcja wielce kontrowersyjna. Zakonnica, obnosząca się ze swoja homoseksualną orientacją nie spodobała się zagorzałym katolikom, którzy pisali petycję w sprawie spacyfikowania produkcji. W końcu film trafia na streaming, więc jest szansa na nadrobienie. Może nie będzie to totalne arcydzieło, ale jestem zaintrygowany tematem duchownej, która mając wizje m.in. podczas stosunków seksualnych, zwracała uwagę Watykanu.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

SPIS WSZYSTKICH PREMIER – Streaming (co obejrzeć 2.12 – 8.12)

Filmy:

2.12 – Scrooge: Opowieść wigilijna Netflix
2.12 – Wojownicy przyszłości – Netflix
2.12 – Kochanek lady Chatterley – Netflix
2.12 – Sr. – Netflix
2.12 – C’mon c’mon –  HBO MAX
2.12 – BenedettaHBO MAX
2.12 – Sztanga i Cash – HBO MAX
2.12 – DirtyDancing –HBO MAX
2.12 – Strzaskane klawisze – HBO MAX
2.12 – Wszystko wszędzie naraz – Amazon Prime Video
2.12 – Dziennik cwaniaczka: Rodrick rządzi – Disney+
2.12 – Jedna na milion – Disney+
5.12 – U mnie wszystko w porządku – HBO MAX
6.12 – Jeszcze przed świętami – Netflix
7.12 – Żarliwa cierpliwość – Netflix
7.12 – Małżeństwo na punkty – Netflix
7.12 – Dystopia – HBO MAX
8.12 – W biały dzień: Zbrodnia w Narvarte – Netflix
8.12 – Zaklinacze słoni – Netflix

Seriale:

2.12 – Gorąca głowa (NOWOŚĆ) – Netflix
2.12 – Kulawe konie (2. sezon) – Apple TV+
2.12 – Firefly Lane (2. sezon) – Netflix
2.12 – Three Pines (NOWOŚĆ) – Amazon Prime Video
2.12 – Riches (NOWOŚĆ) – Amazon Prime Video
2.12 Branson (NOWOŚĆ) – HBO MAX
5.12 – Mroczne materie (3. sezon) – HBO MAX
7.12 – Nienawidzę świąt (NOWOŚĆ) – Netflix
7.12 – Smiley (NOWOŚĆ) – Netflix
7.12 – Najpiękniejszy świat (NOWOŚĆ) – Netflix
8.12 – Doom Patrol (4. sezon) – HBO MAX
8.12 – The Bad Guy (NOWOŚĆ) – Amazon Prime Video

Kruk za darmo! Canal + udostępnił część swojego serialu bez żadnych opłat