Tym razem weźmy się za te aplikacje, które były najczęściej pobierane w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jeśli wydaje Wam się, że rok 2021 to rok pracy zdalnej to mylicie się. Ten okres wygląda trochę inaczej, bo nie królują tutaj aplikacje do kontaktu, tylko aplikacje social media.

Nic dziwnego, bo influencing trzyma się bardzo dobrze, a nawet lepiej. Sektor ten rozwija się błyskawicznie, a wydawać by się mogło, że pandemia mocno ograniczyła tego typu zajęcie.

R E K L A M A

Najczęściej pobierane aplikacje w 2021 roku

Jeśli kiedyś mogliśmy powiedzieć, że blogerzy odnoszą swoje sukcesy głównie za sprawą tekstów, jakie przygotowują i publikują na swoich stronach, tak teraz treść pisana na blogu nie ma większego znaczenia. Liczy się to, co zamieszczone zostaje w social mediach, a tych jest do wyboru do koloru. Liderem 2021 roku może być nic innego, jak TikTok! I tak właśnie jest, bo chińska aplikacja nie miała sobie równych i piastuje pierwsze miejsce wśród najczęściej pobieranych apek.

  1. TikTok
  2. Instagram
  3. Facebook
  4. WhatsApp
  5. Telegram
  6. Snapchat
  7. Zoom
  8. Messenger
  9. CapCut
  10. Spotify

Matka usunęła córce konta na TikToku i Instagramie z 2 milionami obserwujących

Jak widać grupa META, czyli Facebook ciągle ma się dobrze, bo trzy kolejne miejsca zajęte są właśnie przez apki Marka Zuckerberga. Dalej możemy znaleźć rosyjski Telegram, coraz mniej popularny Snapchat, aż wreszcie Zoom, który rozwinął się dość mocno od początku – albo za sprawą – pandemii.

O samym TikToku pisaliśmy już wielokrotnie, a ja nawet próbowałem dać się wciągnąć w fenomen tej apki, z kiepskim (wtedy!) skutkiem. Okazało się, że jestem typowym boomerem i tyle. Aplikacja pierwotnie miała takie założenie, że użytkownicy naśladowali teledyski, wcialając się w gwiazdy. Apka jednak dość mocno ewoluowała i teraz jest tam niemalże wszystko: od wspomnianych „naśladowań” teledysków, poprzez krótkie skecze, na poradnikach kończąc (w dużym skrócie).

W pierwszej trójce rankingu jest Instagram, który kiedyś piastował pierwsze miejsce. To właśnie ta aplikacja wypchnęła na szerokie wody influencerów i można powiedzieć, że swtorzyła tą branżę. Podium zamyka Facebook, który pomimo wielu zmian i znaczącego odejścia od pierwotnych założeń, wciąż cieszy się gigantyczną, chociaż spadającą, popularnością. Ranking przygotował serwis apptopia.com, gdzie znajdziecie jeszcze więcej analiz na temat pobieranych aplikacji.