Oczywiście o budżetowości sprzętu Apple ciężko jest mówić w jakimkolwiek wariancie, ale nie zmienia to faktu, że iPhone’y z serii SE są niejako tańsze. Porównując je rzecz jasna do sprzętów tej samej marki.

W tym roku mieliśmy już premierę najnowszych iPhone’ów 13 i 13 Pro, a także mini. Jest jednak spora grupa fanów budżetowej odsłony kultowego smartfona, a dokłaniej chodzi o model SE. Pierwszy z nich został wydany na wiosnę 2016 roku i do dzisiaj cieszy się gigantyczną popularnością.

R E K L A M A

Nowy iPhone SE na wiosnę?

Druga generacja iPhone SE miała swoją premierę w kwietniu 2020 roku. Niebawem minie dwa lata, dlatego Apple szykuje kolejną odsłonę. A ta ma być wyposażona między innymi w model 5G, który zdaje się być teraz standardem w większości smartfonów. O potencjalnej premierze iPhone SE (3) na wiosnę 2022 poinformował serwis TrendForce. To właśnie ten model ma pomóc podbić Apple rynek średniej półki smartfonów, które oferują dostęp do sieci 5G.

Świąteczna reklama Apple nakręcona na iPhone 13 Pro robi wrażenie

W designie wielkich rewolucji nie powinniśmy się spodziewać, bo przypuszczalnie Apple dalej będzie szło w wygląd przypominający poprzednika, czyli iPhone SE 2, który powstał na bazie popularnego iPhone 8. W środku powinniśmy znaleźć procesor A15, co ma znacznie przyspieszyć urządzenie.

Wspomniana budżetowość modeli SE sprowadza się do tego, że kosztują one znacznie mniej niż flagowce wydawane na jesieni. Model iPhone SE drugiej generacji, który został wydany w 2020 roku kosztował w dniu premiery 399 dolarów za wersję z 64 GB pamięci wewnętrznej. Jak będzie z trzecią generacją? Biorąc pod uwagę rosnące ceny sprzętów, inflację, a przede wszystkim problemy z dostępnością części, Apple może wykorzystać tę okazję do kolejnego podniesienia cen. Czy to będzie dalej budżetowe? Śmiem twierdzić, że niestety nie, ale Tim Cook już nas do tego przyzwyczaił.