8BitDo Micro od 8BitDo to dosłownie – pad na każdą kieszeń! Jego rozmiary są mikroskopijne, ale możliwościami wcale nie odstaje od większych kolegów.

BitDo Micro to drobinka. Jego rozmiary to 72 mm x 40,7 mm x 14,1 mm i będzie ważył jedynie 24,8 g, więc naprawdę jest to malutkie urządzonko. Pomimo tego – ten dodatek do gier mobilnych i konsoli przenośnych jest wyposażony w aż 16 przycisków! Ultra-kompaktowy padzik będzie dostępny w dwóch kolorach: zielonym oraz niebieskim i zadebiutuje na rynku jeszcze w tym miesiącu.

//dzisiaj na dailyweb

8BitDo Micro to miniaturowy dodatek do gier, który powinienem się spodobać fanom rozrywki mobilnej

Mini-kontroler
Mały, ale wariat! Fot. 8BitDo

 

Mini-kontroler 8BitDo Micro wykorzystuje moduł łączności Bluetooth, 2,4 GHz i USB-C.  Wbudowana bateria litowo-onowa 180 mAh zapewni do 10 godzin gry na jednym ładowaniu, co jest całkiem niezłym wynikiem. Jest skierowany do fanów gier 2D, ale może być również stosowany podczas obsługi multimediów, czy programów graficznych. Umożliwia pełne mapowanie wszystkich przycisków. Układ klawiszy zachowuje znane i popularne konfiguracje przycisków A, B, X i Y oraz spusty pod palcami. Dzięki aplikacji 8BitDo Ultimate Software mamy dostęp do pełnej personalizacji klawiszy, które możemy np. przypisać pod konkretne literki na klawiaturze. Mini-kontroler 8BitDo będzie kompatybilny z:

  • Switch z softem 3.0.0 lub wyższym
  • Android 9.0 lub nowszy
  • Raspberry Pi (Raspberry Pi OS, Lakka, RetroPie, Recalbox, Batocera)
  • Android, iOS, iPadOS, macOS, Windows (tylko tryb klawiatury)

8BitDo Micro zadebiutuje na rynku już w sierpniu 2023 roku

8BitDo Micro zadebiutuje na rynku 24 sierpnia 2023 roku i jest już dostępny w przedsprzedaży na Amazon.com w cenie $ 24,99. Całkiem przydatne urządzenie, które może się spodobać wszystkim fanom gier mobilnych. Minimalnych rozmiarów, pozwalające na dosyć długą rozrywkę na jednym ładowaniu baterii. Pad ma momentalnie łączyć się z danym urządzeniem i cieszy również to, że będzie można go skonfigurować ze starszymi wersjami systemu Android.

Gord: pierwsze recenzje już są. Niestety nie jest dobrze!  

Ponadto istnieje możliwość połączenia bezpośrednio poprzez kabel USB. Jest on oczywiście dołączony do zestawu, a poza nim – w pudełku – znajdziemy również pasek na nadgarstek, na którym można zainstalować mini-pada. Producent informuje, że mini-kontroler nie obsługuje funkcji takich jak: wibracje, wykrywanie ruchu, NFC, kamera na podczerwień lub przebudzenie konsoli.