MWC 2024 zbliża się wielkim krokami, a więc co i rusz otrzymujemy kolejne informacje na temat prezentowanych tam urządzeń. Leaker Abhishek Yadav zamieścił na serwisie X wpis z pięcioma modelami smartfonów, które na pewno zostaną pokazane na targach w Barcelonie.

MWC 2024 (GSMA Mobile World Congress) w Barcelonie to światowe, coroczne targi telekomunikacyjne, podczas których producenci z całego świata prezentują swoje najnowsze urządzenia. Oczywiście na miejscu będzie można zaobserwować nie tylko sprzęty mobilne, ale również inne gadżety. Czy i w tym roku czeka nas moc atrakcji? Na pewno!

//dzisiaj na dailyweb

MWC 2024 odbywa się w okresie: 26.02 – 29.02.2024 roku i będziemy Was informować na bieżąco o premierach, bo ptaszki ćwierkają na mieście, że redakcja dailyweb pojawi się osobiście na miejscu! Do wielkiego wydarzenia zostało jeszcze trochę czasu, ale pewne informacje na temat prezentowanych urządzeń już spływają. Ceniony i sprawdzony w branży leakster Abhishek Yadav zamieścił wpis wyszczególniający pięć modeli, które na pewno pojawią się na targach.

MWC 2024: Sony Xperia 1 VI

MWC 2024
fot. Insider Sony

Na MWC 2024 swoje stoisko będzie miało Sony, na którym będziemy mogli zobaczyć w pełnej okazałości Sony Xperię 1 VI, czyli kolejny model fotograficznego potwora. Mieliśmy na testach poprzednika – Sony Xperię 1 V i zarówno ja podczas pierwszych wrażeń, jak i Daniel w swojej recenzji wychwalaliśmy możliwości aparatów.

Zaplecze fotograficzne będzie jeszcze lepsze i to diametralnie, a to za sprawą trzech tylnych obiektywów. Każdy z nich będzie wyposażony w przetwornik Exmor T 48 MP. Poprzednik pracował tylko z jedną matrycą tego typu. Miała również mniej MP – 12. To ogromna zmiana. Poza tym aparat będzie oferował 3-krotny zoom optyczny oraz 6-krotny cyfrowy. Ponownie – optykę wykona ZEISS. Bardzo możliwe, że będzie to ostatni smartfon od Sony z nazwą Xperia. Krążą plotki, że producent chce odejść od tego nazewnictwa.

MWC 2024: vivo X100 Pro+ i Xiaomi 13 Ultra

WMC 2024

Kolejnym smartfonem zaprezentowanym na MWC 2024 będzie vivo X100 Pro+. Niestety to model, który w Polsce nie zadebiutuje, bowiem marka wycofała się z naszego regionu. Wielka szkoda, bo przecieki na temat specyfikacji telefonu są doprawdy intrygujące. Ma on zaoferować aż 200-megapikselową matrycę w teleobiektywie peryskopowym z 4,3-krotnym zoomem optycznym i ogniskową 100 mm!

Xiaomi 14 Ultra również zostanie pokazany na targach w Barcelonie. Tutaj jest zagwozdka, bo poprzedni model – Xiaomi 13 Ultra – w Polsce nie był dostępny, jednak są szanse, że następca już pojawi się w naszym regionie. Wiadomo, że smartfon można sprowadzić, jednak obecność na naszym rynku zdecydowanie ułatwia sprawę. Urządzenie może być istotnym graczem jeśli chodzi o fotografię mobilną w 2024 roku. Pierwsze informacje mówią o czterech obiektywach z matrycami 50 MP, które ma charakteryzować 1-calowy sensor Sony LYT-900. Ponadto regulacja przysłony ma mieć zakres od f/1.6 do f/4.0. W środku znajdziemy chipset Snapdragon 8 Gen 3 oraz 16 GB RAM typu LPDDR5X.

MWC 2024: Honor Magic 6 Pro, Honor Magic V2 i Nothing Phone 2a

MWC 2024

Honor potwierdził obecność na targach smartfonów: Honor Magic 6 Pro i Honor Magic V2. Oba telefony zadebiutowały już na chińskim rynku, jednak składak otrzyma zjawiskową wersję Porsche Design Honor Magic V2 RSR, która w Europie już została zaprezentowana na konferencji prasowej dla mediów. Honor Magic 6 Pro to kolejny tytan fotografii, ale również oferujący wysoką klasę ochrony urządzenia IP68 oraz ekran LTPO o przekątnej 6,8″. Jego jasność to aż 5000 nitów przy treściach HDR. Matryca głównego aparatu ma 50 MP, jednak najciekawiej prezentuje się teleobiektyw peryskopowy. Oferuje 2,5-krotne przybliżenie oraz przetwornik 180 MP.

Ostatnim smartfonem, o którym wspomina leakster jest Nothing Phone 2a. O tym smartfonie pisał już Marcin, który zachwalał przede wszystkim zaplecze fotograficzne.

Główna jednostka fotograficzna to Samsung S5KGN9, czyli 1/1.5-calowy sensor o rozdzielczości 50 MP. Brzmi świetnie, szczególnie że współpracuje z nim ultraszerokokątny aparat z matrycą Samsung S5KJN1 50 MP. Nie da się ukryć, że podobnie wygląda to w motoroli moto g84. Zapowiada się całkiem solidny fotograficznie sprzęt. W zasadzie nie bez znaczenia będzie tutaj także obecność 32 MP kamerki do selfie, która pojawi się na froncie smartfonu.

 

Recenzja Cooler Master CK570 SF6. Jak wypadł mój eksperyment?

To na pewno zaledwie część smartfonów, które zostaną zaprezentowane na MWC 2024. Do jednego z ważniejszych targów dla fanów urządzeń mobilnych został niecały miesiąc, więc kolejne informacje od producentów i ich obecności będą jeszcze napływać.  MWC 2024 odbywa się w okresie: 26.02 – 29.02.2024 roku w Barcelonie.