Wbrew pozorom rynek smartfonów to nie tylko Apple, Samsung i kilka chińskich firm, które tworzą identyczne smartfony, na identycznych podzespołach. Zdarzają się także perełki jak Hard Case P28K od Avenir Telecom.

Avenir Telecom to francuska firma będąca dystrybutorem produktów telekomunikacyjnych i dostawcą usług powiązanych. Producent produkuje także smartfony – sprzedawane są pod marką Energizer (którą Avenir licencjonuje od amerykańskiego producenta baterii).

//dzisiaj na dailyweb

Aby wyróżnić się dziś na rynku smartfonów, trzeba robić coś świetnie lub inaczej. Mogą to być wyjątkowe moduły aparatów przygotowane ze znanym producentem z branży foto, mogą to być innowacyjne pomysły dotyczące formy smartfona czy jej poszczególnych elementów jak schowana/wysuwana kamera przednia, może to być modułowość ułatwiająca przyszłe naprawy, czy rozbudowę sprzętu. Może to być wreszcie bateria, ale inna oraz lepsza od konkurencyjnych.

Hard Case P28K – bateria z funkcją telefonu

Hard Case P28K

Tą ostatnią drogą poszli ludzie z Avenir Telecom, którzy skupili się właśnie na bateriach po wykupieniu licencji od przedsiębiorstwa Energizer. Podczas MWC w 2019 roku firma pokazała Energizer Power Max P18K Pop, czyli baterię wielkości małej cegły, z wbudowanym smartfonem z Androidem. Jak sama nazwa wskazuje, smartfon wyposażony był w baterię o pojemności 18000mAh. To aż sześć razy więcej od ówczesnego iPhone 11. Największą wadą smartfona była jego grubość. Energizer Power Max P18K Pop był praktycznie 3-4 razy grubszy od klasycznych smartfonów konkurencji, co sprawiało, że użytkowanie go nie było za wygodne.

R E K L A M A

Energizer Power Max P18K Pop miał swoje pięć minut w mediach, ale nie odniósł jakiegoś spektakularnego sukcesu. Nie zraziło to firmy, która zaprezentowała właśnie Hard Case P28K, krótko mówiąc, smartfona wyposażonego w baterię o pojemności 28000mAh. Ma to odpowiadać całemu tygodniowi pracy na jednym ładowaniu. Czas rozmów jest oceniany na 122 godziny (lub nieco ponad pięć dni), a czas czuwania wydłuża się do 2252 godzin (prawie 94 dni). P28K obsługuje szybkie ładowanie z mocą do 33 W.

Energizer Hard Case P28K specyfikacja

Jeżeli mamy oceniać produkt ten ze względów czysto smartfonowych, jest naprawdę słabo. Telefon wyposażono w procesor MediaTek MT6789, 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci masowej i trzy tylne kamery. Całość działa pod kontrolą Androida 14. Smartfon nie ma 5G, a jego ekran to zaledwie 6,78-calowy wyświetlacz LCD 1080p.

[MWC 2024] Nokia dla Barbie? HMD przygotowuje z Mattel smartfon z klapką

Przy grubości 27,8 mm i wadze 570 g Hard Case P28K jest ponad trzykrotnie grubszy i cięższy od iPhone’a 15. Eliminuje go to z kategorii smartfonów na co dzień. Znajdą się jednak pewnie osoby, które skorzystają z oferowanej baterii (np. w specyficznych warunkach czy branżach). Ja wybieram jednak dużego powerbanka, którym nie tylko naładuję smarfona, lecz także inne sprzęty. Smartfon będzie kosztować 249.99€ i pojawi się w sprzedaży w październiku.