Do aplikacji mobilnej Allegro trafiły właśnie trzy nowe funkcje. Element nazwany mini appki kryje między innymi swoisty portfel do przechowywania karty lojalnościowych. W moim przypadku oznacza to rezygnację z konkurencyjnych rozwiązań.

W świecie aplikacji mobilnych przyjmuje się dwie skrajnie różne drogi. Pierwsza zakłada stworzenie przejrzystego, niczym nieprzeładowanego interfejsu z podstawowymi elementami. Proste, ograniczone oznaczają klarowną dla użytkownika obsługę. Na drugim końcu są wszelkiej maści kombajny, które kryją w sobie szereg różnych dodatków. Do tych drugich z pewnością możemy zaliczyć aplikację Allegro, choć w tym konkretnym przypadku, twórcom udało się zachować lekkość, stabilność i relatywną wygodę w nawigowaniu po interfejsie. Czy kolejne elementy tego nie zepsują? Skądże.

Allegro

Aplikacja Allegro z obsługą kart lojalnościowych

Nigdy nie przepadałem za noszeniem portfela, dlatego też od wielu lat niemal nigdy nie noszę ze sobą gotówki. Czasem, szczególnie wybierając się w trasę, wrzucam do kieszeni 100 zł czy 200 zł. Ot, czysto awaryjnie, gdyż elektronika bywa zawodna. Karty płatnicze oraz gotówkę do regularnych płatności w sklepach, restauracjach czy stacjach paliw zastąpiło mi Apple Pay i ani myślę wracać do tradycyjnej formy rozliczeń. Smartfon pomógł mi także w kwestii kart lojalnościowych do punktów handlowych z artykułami spożywczymi, przemysłowymi oraz odzieżowymi. Najczęściej przechowuję ich wirtualne odpowiedniki w aplikacji Stocard. Niestety, nie można nazwać jej przejrzystą, dlatego też szukałem odpowiednika. Na szczęście już nie muszę.

Aplikacja Allegro wzbogaciła się o obsługę kart lojalnościowych. Dla mnie oznacza to możliwość odinstalowania innego programu. Po co dublować funkcje? Zdaję sobie jednak sprawę z początkowej ułomności rozwiązania giganta z branży e-commerce. Otóż brakuje tutaj widgetów dla iOS, a także ekspresowego dostępu do portfela kart. Jak sądzę, wspomniane opcje, prędzej czy później trafią do aplikacji. To kwestia czasu. Sam proces dodawania karty jest banalnie prosty i podobnie jak w innych aplikacjach tego typu sprowadza się do skanowania kodu przy użyciu aparatu.

Śledzenie przesyłek i szybkie wystawianie ofert na Allegro Lokalnie

Oprócz kart lojalnościowych, w aplikacji Allegro znajdziemy również dwie inne mini appki. Pierwsza umożliwia szybkie i wygodne śledzenie przesyłek, a druga możliwość ekspresowego wystawiania ofert za pośrednictwem Allegro Lokalnie. To miłe dodatki, natomiast nie umywają się w użyteczności do pierwszej nowości. Oczywiście, to czysto subiektywna opinia.

Jak stworzyć clickbait? Oto 6 aplikacji, które Ci w tym pomogą