Microsoft Listy czy też Microsoft List, to stosunkowo nowa usługa. Wyewoluowała z Microsoft SharePoint, a teraz próbuje złapać nowych użytkowników dedykowanymi aplikacjami na systemy mobilne i jako wersja dostępna w przeglądarce. Ja się pytam, komu to potrzebne?

Microsoft SharePoint ma wiele milionów zadowolonych użytkowników. Oczywiście są też Ci, którzy romansują z konkurencyjnymi rozwiązaniami, których jest dziś bez liku. Lepsze i gorsze, większe i mniejsze. Jest też wiele rozwiązań ładniejszych i łatwiejszych w obsłudze. Nadal jednak Microsoft może spać spokojnie.

//dzisiaj na dailyweb

Microsoft Listy to narzędzie, które wyewoluowało z SharePointa. Teraz dostępne będzie jako zewnętrzna aplikacja, również dla użytkowników mobilnych i przeglądarkowych, którzy zakochali się w tworzeniu list. Ja do nich nie należę, albo inaczej — znam lepsze narzędzia.

Microsoft Listy ma już 3 lata

Sama nazwa jest bardzo myląca — Microsoft ma już To Do, która wyewoluowała z kultowego i ubitego Wunderlist. W sumie to tylko jeden z wielu serwisów, które zamknął Microsoft – tu jest strona z ich pełną listą.

Microsoft listy
Aplikacja nie wygląda najładniej

Microsoft Listy zadebiutował jako zewnętrzna usługa, czy też aplikacja już w 2020 roku. Dotychczas narzędzie było skierowane jednak do sektora biznesowego i korporacyjnego. Teraz może mieć do niego dostęp bezpłatnie każdy, kto ma konto Microsoft.

Microsoft listy
To widok, który będzie nas witał

Czy ClickUp skutecznie zastąpi nam Trello, Monday i tony innych usług?

Wiele osób porównuje Microsoft Listy do innych narzędzi. Dla mnie obecna forma tego narzędzia jest nieciekawa i toporna. Wielu pierwszych użytkowników narzeka na błędy w aplikacji, problemy z działaniem czy rozjeżdżający się na boki tekst. To wszystko pewnie zostanie w przyszłości poprawione, a aplikacja znajdzie pewnie swoje grono zwolenników.

Microsoft listy
Aplikacja wygląda jak tworzona na szybko

Ja po godzinie pracy z aplikacją jestem już pewny. To nie dla mnie — tam, gdzie potrzebuje prostoty, idealnie sprawdza się Trello. Tam, gdzie szukam funkcji i możliwości wolę używać Notion.

Jeśli ta aplikacja to dla Ciebie nowość, to więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie Microsoft Listy. Nowe listy tworzyć można również przez WWW z tego miejsca. Jeśli jesteś jej użytkownikiem, koniecznie daj nam znać, za co ją lubisz!