Korzystacie z aplikacji Messenger? Mam dla Was złą wiadomość. Meta, czyli właściciel usługi, postanowił wyłączyć integrację z wiadomościami SMS. Ile pozostało nam czasu?

W Polsce Messenger jest obecnie najpopularniejszym komunikatorem internetowym. Dla wielu osób zastąpił on nie tylko konkurencyjne usługi, ale również e-maile, a nawet SMS-y. Sam przez pewien czas traktowałem aplikację od Facebooka (obecnie Meta) jako główny klient SMS. Po przejściu na ekosystem Apple przerzuciłem się na iMessage, który robił to lepiej. Niemniej, gros moich znajomych pozostało przy apce Zuckerberga. Czy słusznie? Okazuje się, że nie.

//dzisiaj na dailyweb

To koniec SMS-ów w Messengerze

Messenger

SMS-y trafiły do Messengera w 2016 roku. Teraz, po siedmiu latach od debiutu, funkcja zostanie wyłączona. Na stronie wsparcia możemy przeczytać, że 28 września aplikacja zostanie pozbawiona rzeczonej funkcji, a użytkownicy powinni podjąć w związku z tym pewne kroki. Chodzi o przełączenie domyśle aplikacji do obsługi wiadomości SMS. Może się bowiem stać tak, że system nie zmieni ustawień automatycznie, a użytkownik zostanie pozbawiony możliwości otrzymywania wiadomości. Jak to zrobić?

  1. Odblokuj smartfon.
  2. Udaj się do sekcji domyślnych aplikacji.
  3. Wybierz domyślną aplikację SMS.
  4. Wybierz wskazany przez siebie program.

Nie jest to więc nic skomplikowanego, jednak warto pamiętać o konieczności przeprowadzenia tegoż procesu. Zastanawiacie się pewnie, dlaczego Meta pozbawia Messengera wspomnianego dodatku? Najpewniej chodzi o wzrost popularności RCS, czyli następcy SMS. Domyślna aplikacja odpowiadająca za wiadomości z Androidzie obsługuje rzeczoną nowość, dlatego też nie powinno dziwić nas potencjalnie niskie zainteresowanie SMS-ami w Messengerze.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie ku temu, abyście wybrali całkiem inną apkę. Każdy ma inne preferencje i oczekiwania, a co za tym idzie, może się okazać, że spodoba się Wam zupełnie inne rozwiązanie.

Na wspomnianej wcześniej stronie wsparcia Messengera znajdziemy następujący komunikat:

Od 28 września 2023 r. wiadomości SMS przestaną być dostępne po zaktualizowaniu aplikacji Messenger.
Jeśli używasz Messengera jako domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości SMS na urządzeniu z systemem Android, pamiętaj, że od 28 września 2023 r. po aktualizacji aplikacji utracisz możliwość wysyłania i odbierania SMS-ów w sieci komórkowej za pomocą Messengera.