Wielka rewolucja i gratka dla miłośników komunikatorów od Apple. Aplikacja iMessage trafia do systemu Windows, dzięki czemu właściciele iPhone’ów będą mogli z niej korzystać z komputera.

Komunikator iMessage doczekał się swojej wersji na sprzęty z Windowsem. Dotychczas z komunikatora Apple można było korzystać tylko w zamkniętym ekosystemie . Dla wszystkich użytkowników systemu Windows 11 już niedługo ma pojawić się aktualizacja.

iMessage

iMessage dla Windowsa

Użytkownicy Windowsa 11, którzy posiadają aplikację iMessage na swoim urządzeniu z iOS, otrzymali możliwość odbierania połączeń, dzwonienia i korzystania z komunikatora bezpośrednio z poziomu desktopu. Funkcja ta była dostępna tylko jako podgląd w wersji Windows Insiders.

Microsoft ogłasza, że iMessage ma być dostępny w prawie 40 językach na 85 rynkach. Wdrażanie aplikacji ma potrwać kilka tygodni. Dotychczasowi użytkownicy systemu Windows musieli obejść się smakiem, jeśli chodzi o wygodę i komfort użytkowania aplikacji iMessage. Czy to dowód na to, że nie każdy użytkownik iPhone’a przerzuca się ochoczo na system macOS? Być może to właśnie skala potencjalnych użytkowników Windowsa wydała się ciekawa dla Apple. Inny argument to zdecydowanie klient biznesowy, gdyż większość firm przeważnie nadal domyślnie sięga po komputery z systemem Windows.

Łączenie z komputerem już dostępne

Wyróżnikiem systemu iMessage jest łatwe odbieranie treści i połączeń ze wszystkich zalogowanych urządzeń. Wiadomości przychodzą tylko raz i od razu dostępne są na wszystkich urządzeniach. Z tych funkcji korzysta skrupulatnie WhatsApp, który podbija serca zachodnich krajów. Messenger również nadrabia ze swoją aplikacją desktopową, jednak zdecydowanie użytkownicy Facebooka preferują pozostanie na tej samej stronie, zamiast pobierania nowej aplikacji.

Funkcja łączenia iMessage z systemem Windows wymaga oprogramowania min. iOS14, systemu Windows 11, połączenia Bluetooth oraz aplikacji Phone Link, która będzie dostępna globalnie już wkrótce. Miłośnicy tabletów niestety jeszcze trochę poczekają, system iPad nie otrzymał jeszcze wsparcia.

WhatsApp testuje płatności aplikacją. Ciekawe, czy funkcja dotrze do Polski