To się nazywa prawdziwy Powrót Jedi! Sorry George, ale Mark Hamill wjechał z pomocą Ukrainie jak pocisk, wystrzelony z X-Winga w Gwiazdę Śmierci.

Mark Hamill, najbardziej znany jako Luke Skywalker z Gwiezdnych Wojen ostatnimi czasy zaczął mocno wspierać Ukrainę w walce z rosyjską agresją. Pod koniec września ogłosił, że dołącza do inicjatywy UNITED24 w ramach projektu Armia dronów. Został oficjalnie ambasadorem tej inicjatywy. Odbyło się również spotkanie online między nim, a prezydentem Ukrainy – Wołodymyrem Zełenskim, który był dumny, że Mark Hamill przystępuje do swojej kolejnej misji, oczywiście odwołując się do ikonicznej postaci Rycerza Jedi. Dzięki wsparciu legendarnego aktora udało się zakupić i wysłać na Ukrainę aż 500 dronów.

 

Mark Hamill: Pomoc Ukrainie – wysyłka na front 500 dronów

Projekt Armia dronów w ramach UNITED24 zakłada kupno dronów, naprawę uszkodzonych jednostek oraz szkolenia pilotów. Jest to z cała pewnością ogromna pomoc, bo urządzenia te nie dość, że służą do obserwacji to ostatnio doszło również do walki miedzy nimi w powietrzu. Witamy w XXI wieku.

Mark Hamill
fot. global.espreso.tv

 

Mark Hamill w wywiadzie dla Bloomberg w ramach podcastu Sound on opowiedział o swojej pomocy dla Ukrainy. Aktor oczywiście mógł wybrać inne formy pomocy, których na Świecie jest bardzo dużo, ale postawił na drony, co mi bardzo pasuje w kontekście Gwiezdnych Wojen. Gwiazdor wypowiedział się na temat UNITED24 i Armii dronów dlaczego akurat postawił na ten projekt.

Ukraina potrzebuje dronów. Definiują wyniki wojny, chronią swoją ziemię i ludzi, monitorują granicę, są oczami na niebie. Byłem naprawdę zszokowany, ponieważ otrzymywałem aktualizacje co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu o tym, co się dzieje i miałem informacje, że Ukraina otrzymała ponad 500 dronów odkąd to zacząłem

Mark Hamill nie jest jedyną znaną osobą ze świata filmu, która wsparła ten program. Do UNITED24 i Armii Dronów dołączyła również Barbra Streisand.

Walka dronów: DJI Mavic z Ukrainy vs Mavic z Rosji – jak można się domyślać wielowirnikowiec Federacji przegrał