DJI Avata 2 zadebiutuje na rynku już w przyszły czwartek. Zobacz co wiemy o najnowszym dronie od DJI.

Od poprzednich premier DJI minęło już trochę czasu, ale DJI nie trzyma nas dłużej w niepewności i ogłosiło oficjalnie datę premiery swojego nowego latadełka. Dwa dni wcześniej zadebiutować ma nowy gimbal, więc DJI ma pełne ręce roboty.

DJI Avata, który zadebiutował we wrześniu 2022 roku, to następca DJI FPV, od którego był o wiele mniejszy, miał zupełnie inną budowę i był znacznie bardziej odporny na uderzenia. Teraz przyszła pora na ulepszenie konstrukcji, która i tak była już całkiem dobra. Pora na DJI Avata 2.

DJI Avata 2 – specyfikacja i data premiery

DJI Avata 2 data premiery

Specyfikacja drona DJI Avata 2 wyciekła już jakiś czas temu i raczej nic do momentu premiery nie powinno się tutaj zmienić. Sercem DJI Avata 2 ma być 1/1,3-calowy sensor CMOS, zdolny do robienia zdjęć o rozdzielczości do 48 MP. Dron oferować ma 155-stopniowe pole widzenia i przysłonę f/2.8. Możliwości nagrywania wideo będą równie imponujące, obsługując formaty 4K i 2,7K przy 60/100/120 klatkach na sekundę oraz Full HD przy różnych prędkościach slow-motion do 240 klatek na sekundę, a wszystko to w D-log M dla profesjonalnej gradacji kolorów. Drona Avata 2 wyposażono prawdopodobnie w technologię elektronicznej stabilizacji obrazu RockSteady 3.0+, obejmującej zarówno funkcje HorizonSteady, jak i HorizonBalancing, aby zapewnić możliwie najbardziej płynne przechwytywanie wideo, niezależnie od dynamiki lotu.

Wiemy natomiast wszystko o dacie premiery sprzętu. DJI Avata 2 zadebiutuje już 11 kwietnia 2024. O dacie DJI poinformowało mailowo i specjalnym teaserem w serwisie X. Wnioskując po poprzednich działaniach firmy DJI,  od momentu premiery, drony powinny być dostępne zarówno w sprzedaży internetowej, jak i sklepach stacjonarnych.

DJI Action 2 w nowej wersji. Główna wada kamery została wyeliminowana

Wraz z dronem, zadebiutować ma także nowy headset FPV – DJI Goggles 3. Wiemy również, że gotowe do sprzedaży są DJI FPV Remote Controller 3 i kontroler joysticka RC Motion 3. Pozostało nam czekać na premierę, o której z pewnością napiszemy na łamach DailyWeba.

//dzisiaj na dailyweb