Star Wars: Young Jedi Adventures z przedpremierową niespodzianką dla najmłodszych. Disney udostępnił dostępne dla wszystkich trzy pierwsze odcinki zbliżającego się nowego serialu.

Star Wars: Young Jedi Adventures zadebiutują na platformie Disney+ w święto Gwiezdnych Wojen, czyli 4 maja 2023 roku. Jakiś czas temu buchnęła informacja, że stanie się to wcześniej – 26 kwietnia, jednak okazało się to plotką. I nagle! Gwiezdne wojny okazują się nieobliczalne niczym niszczenie AT-AT przez małe ewoki za pomocą dzid i kamieni. Totalnie legalnie, za darmo, dostępne dla wszystkich, bez przechodzenia na ciemną stronę mocy – od wczoraj można obejrzeć trzy pierwsze odcinki!

Star Wars: Young Jedi Adventures
fot. starwars.com

Star Wars: Young Jedi Adventures z przedpremierową, darmową niespodzianką od Disneya!

Star Wars: Young Jedi Adventures, póki co nie znajdziecie na platformie Disney+. Sam szukałem i już myślałem, że to kolejna, niepotwierdzona informacja. Już miałem co do tego złe przeczucia, gdy okazało się, że trzy pierwsze odcinki są dostępne na platformie YouTube. Naprawdę miła niespodzianka dla najmłodszych entuzjastów Gwiezdnych Wojen.

Jako wierny fan Gwiezdnych Wojen (choć też narzekający na poziom pewnych produkcji, takich jak Obi-wan Kenobi czy Ostatni Skywalker) postanowiłem zrobić sobie przedpremierowy seans. Nie miałem złudzeń, że to serial, skierowany do najmłodszej widowni. Daje nam wskazówkę, czego możemy spodziewać się po całości. Będzie na pewno krótko. To seria shortów – każdy z epizodów trwa około 3 minut. Będzie również sympatycznie. Słodycz wylewa się strumieniami. Młody adepci Jedi uczą się mocy, szanują florę i faunę, a ich mentorem jest sam Mistrz Yoda. Powiedziałbym, że targetem będą szkraby do maksymalnie 7-8 lat.

Star Wars: Young Jedi Adventures – lista dostępnych odcinków na kanale YouTube

Na Disney+ w listopadzie 2022 roku już okazała się produkcja dla dzieciaków z tego uniwersum. Zen – Grogu i koty z kurzu, opowiadająca o małej przygodzie Grogu, też była skierowana dla najmłodszych, jednak tam odnalazłem coś dla siebie w postaci świetnej kreski od studia Ghibli. Star Wars: Young Jedi Adventures to komputerowa, urocza animacja, która nie ma aspiracji, aby być czymś więcej, niż serialem dla maluchów. Zresztą – sprawdźcie sami na kanale YouTube Disney Junior Polska! Poniżej znajdziecie udostępnione odcinki, w tym jeden w polskiej wersji językowej.

R E K L A M A

Star Wars: Young Jedi Adventures – epizod 1 (wersja oryginalna)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Star Wars: Young Jedi Adventures – epizod 2 (wersja oryginalna)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Star Wars: Young Jedi Adventures – epizod 3 (wersja oryginalna)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Star Wars: Young Jedi Adventures – epizod 3 (wersja polska)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Star Wars: Young Jedi Adventures z przedpremierowym prezentem ma dopisek Meet Young Yedi, więc równie dobrze, finalnie może to być tylko oddzielny prolog. Niewykluczone, że kolejne epizody będą dłuższe, mające większą ciągłość fabularną. Nie zmienia to jednak faktu, że to miła niespodzianka od Disneya i całkiem sprawna kampania promocyjna, niczego nie ukrywająca. Uświadamia widza, z czym tak naprawdę będzie miał do czynienia. Ewidentnie sam z własnej woli serialu nie włączę, ale jeśli bym chciał obejrzeć z jakimś młodym człowiekiem i wprowadzić go w Świat Gwiezdnych Wojen – wtedy chętnie rzucę okiem.

Star Wars: Young Jedi Adventures

Star Wars: Young Jedi Adventures zadebiutują 4 maja 2023 roku

Star Wars: Young Jedi Adventures zadebiutują 4 maja 2023 roku i skupią się na historii młodych adeptów, uczących się mocy. Akcja Star Wars  ma dziać się w czasach Wielkiej Republiki i ze znanych bohaterów tego uniwersum na pewno zobaczymy Mistrza Yodę. W obsadzie dubbingującej znaleźli się Jamaal Avery, Jr. , Juliet Donenfeld, Emma Berman i Dee Bradley Baker. Dla tego ostatniego Pana nie będzie to pierwsza przygoda z animowanymi Gwiezdnymi Wojnami. Czytał kwestie, wypowiadane przez większość klonów w The Clone Wars i The Bad Batch. Z racji tego, że akcja Star Wars: Young Jedi Adventures ma miejsce dużo, dużo wcześniej, kiedy tych żołnierzy jeszcze nie było, użyczy swojego głosu innej postaci. Będzie to bohater o imieniu Nubs.

Odcinek specjalny The Last of Us zadebiutuje już dzisiaj!