Na początku tego miesiąca spekulowaliśmy, że Lenovo Legion Go to sprzęt, który może wkrótce pojawić się na rynku. Nie spodziewaliśmy się, jednak że producent tak bardzo posunął się z pracami. Lenovo Legion Go wdzięczy się już bowiem na pierwszych benchmarkach.

Nie tak dawno, bo przed miesiącem Łukasz miał dla Was rewelacyjne doniesienia. Lenovo ma ponoć pracować nad przenośną konsolą Legion Go. Nie ma to jednak być Androidowa zabawka do streamingu i prostych gier jak Logitech G Cloud a naprawdę zaawansowana bestia, która powalczy ze starzejącym się Steam Deck’iem oraz Asus ROG Ally. Dziś dostajemy potwierdzenie tych słów, wypłynęła pełna specyfikacja tego urządzenia.

//dzisiaj na dailyweb

Lenovo Legion Go nie zawiedzie

Przynajmniej jeśli chodzi o specyfikacje. Nadal nie wiemy, jak ma wyglądać ten sprzęt, chociaż prawdopodobny wygląd zdradził Evan Blass na swoim koncie @evleaks, które co rusz dostarcza nam ciekawych wiadomości. Wiemy też, że wraz z Lenovo Legion Go na rynku zadebiutuje handset okularów VR/AR, który będzie mógł z nimi współpracować. To wszystko jednak jeszcze przed nami.

Lenovo Legion Go
Poprzednio tak wyobrażaliśmy sobie jego wygląd

Nie wiemy też, czy Lenovo stworzy konkretną nakładkę na system Windows (bo niewątpliwie ten system będzie wykorzystywać) czy posłuży się jego czystą wersją. Wiemy, że Microsoft myśli o wprowadzeniu do systemu specjalnego trybu konsolowego dla takich urządzeń, ale nie nie sądzimy, że uda się to zrobić w najbliższym czasie.

Lenovo Legion Go
Zdjęcie: Evan Blass

Wracając do konkretów, zapowiadany we wstępnie sprzęt nie będzie odstawał od konkurentów i zaoferuje podobny poziom wyposażenia, który opierać się będzie na procesorach od AMD. Serwis Windows Latest dotarł do wyników benchmarku tego urządzenia i zdradził jego pełną specyfikację.

Sony Project Q – zdalna gra zamiast wyczekiwanej konsoli. Pokazano też nowe słuchawki TWS

Specyfikacja Lenovo Legion Go:

  • Procesor: AMD Ryzen Z1 Extreme
  • Rdzenie: 8 rdzeni, z 16 procesorami logicznymi
  • Architektura: X64
  • Pamięć: 16 GB (7500 MHz)
  • Dysk: Napęd 476,94GB (512 GB), Samsung (MZAL8512HDLU-00BL2), NVMe
  • Grafika: AMD Radeon Graphics (31.0.14003.38003)
  • Rozdzielczość ekranu: 2560 X 1600 pikseli
  • System operacyjny: Microsoft Windows 11 Home, wersja 10.0.22621.1992 (23H2)

Natężenie spekulacji i plotek rośnie. Podobnie jak liczba dostępnych na rynku modeli, która wpisuje się w termin przenośnej konsoli do gier. To już nie tylko retro konsolki, proste konsole z Androidem czy stare Nintendo Switch. Do gry wskoczył również Qualcomm, który będzie oferował nowe procesory, zaprojektowane tak by lepiej się grało.

Konsola Razer Edge oficjalnie zaprezentowana. Premiera już niebawem

Nie wiemy kiedy będzie miał premierę nowy Lenovo Legion Go. Może się jednak okazać, że jest ona już całkiem blisko, jak zauważyli redaktorzy Windows Latest. Skoro to oni załatwili specyfikacje, to mogą wiedzieć więcej, niż nam mówią.