W sieci pojawiły się informacje na temat sprzętu Lenovo o nazwie Legion Go, który mógłby stać się potencjalną odpowiedzią na Steam Decka oraz ASUS ROG Ally. 

Ogrywanie ulubionych gier w dowolnym miejscu jest nad wyraz atrakcyjną opcją dla graczy. Zauważyły to największe firmy na świecie, które coraz częściej decydują wkroczyć się na rynek handheldów. W końcu dla nich to niemniej ciekawa opcja zarobkowa, prawda? Już teraz niektóre urządzenia przenośne osiągają astronomiczne ceny w polskich sklepach.

//dzisiaj na dailyweb

Na szczęście konsumenci mogą przebierać coraz częściej w ofertach. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się sprzęt Nintendo, który może pochwalić się wyjątkowymi grami na wyłączność i długim stażem na rynku. Na następnej stronie katalogu widnieje urządzenie Steam Deck reklamowane dostępnością do wielu gier w cyfrowym sklepie Valve.  

Należy także wspomnieć o najświeższym produkcie na rynku przenośnych konsol. ASUS ROG Ally może i stawia pierwsze kroki, ale idzie mu całkiem nieźle, patrząc na reakcję internautów i recenzentów. Czy tak samo mogłoby być z potencjalnym sprzętem Lenovo? Przyjrzyjmy się specyfikacji. 

Legion Go idzie albo nie idzie 

Według serwisu Windows Central, powołującego się na własne źródła, Lenovo przygotowuje się do wejścia na arenę przenośnych konsol. Legion Go miałby zostać wyposażony w Windowsa 11, aby zapewnić maksymalną kompatybilność z grami komputerowymi. Podobnie jak urządzenia Steam Deck i ASUS ROG Ally, sprzęt Lenovo mógłby pochwalić się procesorem AMD Phoenix. Wyróżniłby się jednak na tle konkurencji 8-calowym wyświetlaczem.  

Pozostaje tutaj rozumieć, że wzmianka dotyczy nowego procesora (AMD Phoenix 7040), które firma chipowa opisuje jako ultracienki, skoncentrowany na grach, sztucznej inteligencji i grafice ultrabooków. W takim urządzeniu jak Legion Go mógłby się dobrze sprawdzić ze względu na obsługiwanie niskiego poboru mocy 15 watów podczas zmagań z mało wymagającymi grami i maksymalizowaniu żywotności baterii.   

legion go

Wyposażenie Legion Go w układy Ryzena wskazuje także na to, że byłaby to prawdopodobnie przenośna konsola do grania z Windowsem na pokładzie, będąca częścią popularnej marki Lenovo do gier “Legion”. Z tekstu nie dowiemy się o jakiejkolwiek dacie dostępności urządzenia lub jego premiery. Tak naprawdę nie wiadomo, czy w ogóle zawita na rynku, dlatego warto traktować te informacje z przymrużeniem oka.  

Warto zwrócić uwagę na możliwe podobieństwo urządzenia do innego sprzętu Lenovo, którego przecieki widzieliśmy już w 2021 roku. Legion Play z Androidem był nastawiony na pracę w chmurze – podobnym do Logitech G Cloud lub Razer Edge. Projekt nie otrzymał zielonego światła i skończył zapomniany. Istnieje więc szansa, że Legion Go może podzielić los swojego kumpla.