Diuna: część druga na streamingu zadebiutuje już niebawem! WIdowisko Sci-fi jeszcze jest grane w kinach, ale już w kwietniu pojawi się na streamingu.

Diuna: część druga docelowo ma trafić na HBO MAX, ale Canal+ już ogłosił, że film niebawem trafi w ramach wypożyczenia na CANAL+ PREMIERY. Debiut jeszcze w kwietniu i na platformie pojawią się również inne tytuły dla fanów uniwersum świata z książek Franka Herberta.

Wszystkie filmy z tego uniwersum będzie można znaleźć w serwisie  CANAL+ PREMIERY, czyli: Diuna (1984) w reż. Davida Lyncha, Diuna (2021) oraz Diuna: część druga obie w reż. Denisa Villeneuve’a. Kultowa powieść Sci-Fi Franka Herberta została opublikowana na łamach prasy w latach 1964 – 1965. Historia tytułowej planety i jej losów jest zawarta w sześcioczęściowej serii „Kroniki Diuny”. Po dziś dzień jest ona uważana za kluczową i jedną z najlepszych sag w tym gatunku.

Diuna: część druga na streamingu już w kwietniu!

Diuna

Ekranizacji Diuny po raz pierwszy podjął się David Lynch w swoim charakterystycznym, onirycznym stylu. Jednak fani nie przyjęli takiej wersji z entuzjazmem. Film, który premierę miał w 1984 roku okazał się finansową klapą, mimo udziału takich gwiazd jak Kyle MacLachan (w roli Paula), Francesca Annis (Lady Jessica) czy Sting (Feyd-Rautha Harkonnen). Oczywiście film ma swoich fanów, ale mam wrażenie, że jednak wersja Dennisa Villenuve’a został entuzjastyczniej przyjęta.

Ja należę do tej grupy. Uwielbiam pierwszą część, nie tylko ze względów audiowizualnych. Nie czytałem książek, więc było to – de facto – nowe uniwersum dla mnie i bałem się, że pogubię się w złożoności świata. Reżyser umiejętnie wprowadza widza w świat intryg Arrakis.

Diuna: część druga w opcji wypożyczenia trafia na Canal+

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Niestety nie udało mi się jeszcze dotrzeć na część drugą, ale planuje odwiedzić IMAX, bo Diuna na dużym ekranie i przy świetnym nagłośnieniu działa jeszcze lepiej. Niemniej jednak film trwa 2h 45 minut, więc nie jest to krótki metraż i nie wszyscy preferują takie długie siedzenie w kinie. Już 16 kwietnia 2024 roku będzie można film obejrzeć w ramach opcji wypożyczenia na Canal+ PREMIERY. 

Diuna: część 2 zadebiutowała w kinach 1 marca 2024 roku. To bezpośrednia kontynuacja wydarzeń, które zostały przedstawione w części pierwszej. W filmie na pewno zobaczymy  jak Paul Autryda (Timothee Chalamet) ujeżdża czerwia. Z całą pewnością na ekranie będzie więcej księżniczki Chani (Zendaya), powróci Gurney Halleck (Josh Brolin), Stilgar (Javier Bardem), Lady Jessica (Rebecca Ferguson) i oczywiście antagoniści: Baron Vladimir Harkonnen (Stellan Skarsgård) oraz Glossu „Bestia” Rabban Harkonnen (Dave Bautista).

Oglądajnik #81, czyli co obejrzeć w weekend na Netflix, HBO, Disney+, Apple TV i Canal+

Poznamy nowych bohaterów: Księżniczkę Irulanę Corrino (Florence Pugh), Lady Margot Fenring (Léa Seydoux) oraz Feyda-Rautha Harkonnena (Austin Butler w rewelacyjnej charakteryzacji) i Padyszacha Imperatora Szaddama IV, w którego wciela się Christopher Walken.