Już wkrótce do zestawów LEGO, stworzonych z myślą o graczach trafi Kwiatek Pirania, znany dobrze wszystkim miłośnikom kultowego Super Mario.

LEGO to już dawno nie jest tylko zabawka dla dzieci. W ostatnich latach bardzo rozwinęły się linie dla bardziej dorosłych miłośników klocków. LEGO korzysta z franczyz filmowych, popularnych seriali czy wreszcie tworzy zestawy dla fanów gamingu. Wszystko, by w sklepie duńskiej firmy, każdy znalazł coś dla siebie.

//dzisiaj na dailyweb

Super Mario to kultowa seria gier wideo wyprodukowana i wydana przez Nintendo. Głównym bohaterem serii jest hydraulik Mario, który ratuje księżniczkę Peach przed złoczyńcą Bowserem. Gry z serii Super Mario to głównie platformówki, w których gracz musi przemierzać różne poziomy, pokonując przeszkody i nieprzyjaciół.

LEGO Super Mario Kwiatek Pirania

Często piszemy o LEGO, bo mamy w redakcji kilku miłośników klocków. Sam w dzieciństwie miałem w pokoju wielkie miasto z klocków, a gdy piszę te słowa, na moim biurku stoi Dodge Charger i Porsche 911, złożone właśnie z duńskich klocków. Szczególnie jednak chętnie dzielimy się z Wami modelami, które nawiązują do technologi czy gier, a tak jest w przypadku zestawu oznaczonego numerem 71426, którego pełna oficjalna nazwa brzmi LEGO® Super Mario™ Kwiatek Pirania.

LEGO Super Mario Kwiatek Pirania

Zestaw zaprojektowany został z myślą o dorosłych fanach klocków LEGO i gry Super Mario. Składa się on z 540 elementów i pozwala na zbudowanie charakterystycznej rośliny ze świata gry. Kwiatek Pirania ma ruchomą głowę, paszczę, łodygę i liście. Umieszczono go w zielonej rurze, czyli dokładnie tam, skąd wyrastał w grze.

Zestaw ma 23 cm wysokości, 11 cm szerokości i 17 cm głębokości. Świetnie nadaje się on na prezent urodzinowy, świąteczny lub upominek na specjalną okazję dla fanów Super Mario i gier komputerowych. Po zbudowaniu Kwiatek Pirania będzie świetną ozdobą pokoju lub biura gracza.

Gry dzieciństwa. Siedmiu wspaniałych w kategorii: Platformówki – nostalgiczny ranking

LEGO Super Mario Kwiatek Pirania zadebiutuje 6 listopada 2023 w cenie 299,99 zł. To jeden z tańszych modeli związanych z Super Mario, więc może być nie lada gratką, dla fanów serii. Produkt można obejrzeć już w sklepie LEGO.