W redakcji nie raz, nie dwa, mieliśmy okazje przetestować wszelkiej maści rodzaje lampek rowerowych, ale zawsze kończyło się pytaniem z Waszej strony, no dobrze, ale która będzie lepsza? Doskonale wiecie, że sprawa nie jest łatwa, ale wygląda na to , że w końcu możecie poznać odpowiedź, dzięki prostemu narzędziu webowym, w dodatku zrobionym przez naszą rodzimą markę.

Jestem jednym z dwóch zapalonych gravelowców w naszej redakcji, chociaż Gustaw również coś próbuje, jednak najlepiej wychodzi mu hejtowanie wszystkich rowerowych gadżetów. Niemniej bohatera dzisiejszego artykułu z pewnością doceni, kiedy stanie przed wyborem: jaką lampkę rowerową sobie sprawić na jesienne, wieczorne treningi?

b2

Lampka rowerowa idealna na jesień?

Odwieczny problem odpowiedzi na to pytanie, to nie jaką lampkę wybrać, tylko jak porównać konkretne egzemplarzy. Wiem z doświadczenia, że sama moc światełka, to nie jedyny ważny aspekt, a dochodzi do tego kwestia trybów świecenia, kątów, barwy światła, a z dalszych rzeczy, to żywotność na baterii itp. Ciężko odpowiedzieć mi na pytania, kiedy pojawiają się w komentarzach, która faktycznie będzie lepsza, między modelem X a Y. Wygląda jednak na to, że to koniec problemów z odpowiedzią na pytanie. Dlaczego?

Otóż serwis internetowy Centrum Rowerowe, które z pewnością doskonale znacie, przygotował dość interesujące, a przede wszystkim banalnie proste narzędzie, które porównuje miedzy sobą lampki rowerowe i sposób ich świecenia. Sposób działania tego narzędzia, a właściwie strony internetowej jest absurdalnie prosty: wybieramy lampki i otrzymujemy to samo zdjęcie, zrobione po zmierzchu, gdzie widzimy jak świecą obie lampki. Do tego suwak, którym możemy sprawnie poruszać się miedzy obrazkami.

Narzędzie umożliwia wygodne i intuicyjne porównywanie 40 modeli lampek rowerowych. Użytkownicy będą mogli sprawdzić nie tylko moc i zasięgi lampek w różnych trybach, ale także dowiedzą się jaki jest realny czas świecenia oraz poznają pomiar temperatury barwowej** wybranego przez siebie modelu. Wszystko w formie wysokiej jakości zdjęć, które pokazują również kształt wiązki światła.

 

Zrzut ekranu 2022 09 22 o 10.40.34

Mało tego, dodatkowo możemy wybrać moc świecenia, by zobaczyć, jak lampka będzie się zachowywała w konkretnych trybach. Pomysł banalnie prosty, ale genialny. Dodatkowo poniżej zdjęć, otrzymujecie informacje o specyfikacji poszczególnej lampki i oczywiście jej cenę. Jedynym ograniczeniem jest niestety asortyment i to nie dlatego, że lampek jest mało (bo nie jest), ale są tylko te, którymi Centrum Rowerowe handluje (a szkoda). Widzę tutaj jednak duży potencjał, by to narzędzie jeszcze bardziej rozbudować o wszystkie dostępne lampki, więc drobna sugestia dla Centrum Rowerowego, by lepiej dorzucić także te, którymi nie handlują, bo zaraz wyrośnie im bardziej kompleksowa, niezależna konkurencja.

Nasze testy lampek: 

W testerze lampek znajduje się także wykres rzeczywistego czasu świecenia lampek, niestety chyba jeszcze nie do końca sprawny, bo nie udało mi się go wyświetlić przy żadnym zestawieniu lampek. Świetną jednak opcją jest także informacja o kształcie strumienia świetlnego, czyli jak wygląda strumień światła widziany od góry.

Wielkie szacunki dla Centrum Rowerowego, bo pomysł jest świetny i ma ogromny potencjał. Narzędzie możecie sprawdzić tutaj.