Produktów było sporo, interesujących nowości jeszcze więcej, a więc zapraszam Was na przegląd tego, co zostało pokazane w ramach Sharp IFA Xperience 2021. Produkty były podzielone na trzy kategorie, w których znajdowały się nowości w sprzętach audio, tv, a także wszelkiej maści sprzęt użytku domowego, takie jak klimatyzatory czy oczyszczacze powietrza. Oto przegląd najciekawszych produktów.

Nowy Soundbar 2.1

Nowy członek rodziny soundbarów Sharp, model HT-SBW202 z bezprzewodowym subwooferem, to uzupełnienie domowego zestawu audio-wideo, które dzięki przystępnej cenie pozwoli szerokiej grupie odbiorców istotnie poprawić jakość dźwięku towarzyszącego oglądaniu telewizji. Model ten idealnie pasuje do telewizorów 40-calowych i większych. Moc 200W i trzy fabrycznie dostępne tryby korektora (Wiadomości, Film, Muzyka) zapewniają indywidualne charakterystyki dźwięku dopasowane do treści, a dodatkowo można skorzystać z korektora i uzyskać brzmienie zgodne z osobistymi preferencjami. Bezprzewodowy subwoofer, czyli głośnik niskotonowyo dużej mocy zapewnia kinowe brzmienie basów.

Cena detaliczna: 799 PLN, dostępność: Q4 2021

Zakres funkcji i wydajność:

 • 200 W całkowitej maksymalnej mocy wyjściowej
 • Bezprzewodowy subwoofer zapewniający kinowy dźwięk i głęboki bas bez kłopotliwych kabli – Złącze HDMI ARC/CEC umożliwia sterowanie soundbarem za pomocą pilota telewizora
 • Bezprzewodowa transmisja dźwięku przez Bluetooth
 • Cyfrowe wejście optyczne zapewniające doskonałą jakość transmisji dźwięku
 • Wejście Aux 3,5 mm do podłączania urządzeń zewnętrznych
 • Odtwarzanie przez USB kompatybilne z MP3 i WAV (obsługiwane dyski o pojemności do 32 GB)
 •  Korektor z 3 ustawieniami wstępnymi + własny EQ
 • W pełni funkcjonalny pilot zdalnego sterowania z regulacją tonów niskich i wysokich
 • Przyciemniany wyświetlacz LED i przyciski funkcyjne na soundbarze
 • Montaż na ścianie lub na szafce

Seria telewizorów 4K Ultra HD Android TV z technologią Quantum Dot

Po raz pierwszy w Europie firma Sharp zastosowała technologię Quantum Dot w nowych modelach telewizorów 4K Ultra HD Android TVTM, która gwarantuje bardzo szeroką gamę kolorów i precyzyjne ich odwzorowanie. Obsługiwane są standardy HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision z 12-bitowym odwzorowaniem kolorów. Ponadto, wysoka jasność na poziomie 400 nitów gwarantuje doskonałe wyświetlanie treści o wysokim zakresie dynamiki. Technologia AQUOS Motion zapewnia płynny ruch obrazu i redukuje zniekształcenia obrazu, a czujnik Ambient Light Sensor automatycznie dostosowuje jasność obrazu do warunków oświetlenia, zapewniając doskonałe wrażenia wizualne w każdym otoczeniu.

Firma Sharp zapewnia zapierające dech w piersiach wrażenia dźwiękowe i w tym celu angażuje znanych partnerów z branży audio. Innowacyjny, 24-watowy, dwudrożny system głośników firmy harman/kardon® został opracowany specjalnie dla serii EQ. Skierowany do przodu głośnik wysokotonowy i skierowany w dół głośnik niskotonowy zapewniają doskonałą czystość dźwięku1 i solidne brzmienie basów. Obudowy głośników są około trzykrotnie większe od standardowych rozwiązań telewizyjnych i zapewniają zwiększoną dynamikę dźwięku z doskonałą klarownością. Aby zapewnić emocjonujące wrażenia kinowe, w telewizorach zastosowane zostały technologie Dolby Atmos i DTS:XTM, które zapewniają wciągający dźwięk przestrzenny, co pozwala zanurzyć się użytkownikowi w trójwymiarowym dźwięku z realistycznymi efektami i ich dużą głębią.

Cena i dostępność

Modele 4K Ultra HD Android TV z serii EQ będą dostępne od 4Q 2021Q1 2022 w rozmiarach 50- (127 cm), 55- (139 cm) i 65- (165 cm) oraz 75-calowym (189 cm) w rekomendowanej cenie detalicznej:

 • 50” 50EQ3 Black – 3199 PLN
 • 50” 50EQ4 Silver – 3399 PLN
 • 55″ 50EQ3 Black – 3599 PLN
 • 55″ 50EQ4 Silver – 3799 PLN
 • 65″ 50EQ3 Black – 4799 PLN
 • 65″ 50EQ4 Silver – 4999 PLN
 • 75″ 50EQ3 Black – 6799 PLN
 • 75″ 50EQ4 Silver –  6999 PLN

Nowe modele oczyszczaczy powietrza

Sharp rozszerza swoją ofertę oczyszczaczy powietrza o dwa produkty klasy premium i jeden produkt klasy podstawowej. Wydajne modele UA-KIN40 i UA-KIN50 wykorzystują ulepszoną technologię klastrów plazmowych PCI25000 oraz trzystopniowy system filtracji, który usuwa do 99% bakterii, wirusów, alergenów, kurzu i pleśni z powietrza.

Ponadto, szybko i skutecznie zapewnia optymalny poziom wilgotności pomieszczenia. Na rynek europejski zostanie również wprowadzony model UA-PN1. Jest to kompaktowy, przystępny cenowo oczyszczacz powietrza oferowany w atrakcyjnej cenie. Model ten może pochwalić się zastosowaniem unikalnej technologii PCI7000 firmy Sharp.

Ultradźwiękowy aromatyzer DF-A1E-W

Nowy ultradźwiękowy aromatyzer DF-A1E-W to innowacyjny model ze zbiornikiem o pojemności 200 ml, o unikalnej konstrukcji, który rozprowadza delikatną mgiełkę zapachu do otoczenia. Trzy ustawienia podświetlenia LED umożliwiają indywidualne dopasowanie do oświetlenia wnętrza. Urządzenie jest dostarczane z kablem USB i zasilaczem sieciowym, dzięki czemu możemy podłączyć do portu USB lub zwykłego gniazdka elektrycznego.

Sharp A1EW posiada funkcję automatycznego restartu, która może być używana w połączeniu z inteligentną wtyczką i systemem sterowania głosowego. Funkcja automatycznego wyłączania zapewnia bezpieczne wyłączenie dyfuzora po opróżnieniu zbiornika na wodę.

Osuszacze powietrza o pojemności 16 i 20 litrów

Na początku przyszłego roku firma Sharp zaprezentuje również dwa nowe osuszacze powietrza. Modele o pojemności 16 i 20 litrów są gotowe do rozwiązania wszystkich problemów związanych z nadmiarem wilgoci w powietrzu, takich jak pleśń, wilgoć i inwazje szkodników. Oba osuszacze wyposażone są w wyświetlacz LED, dotykowe panele sterowania, blokady przed dziećmi, funkcję wspomagania suszenia prania, filtry powietrza, a także funkcję timera, dwie prędkości wentylatora i automatyczne wyłączanie po zapełnieniu zbiornika na wodę.

Cena i dostępność

 • Oczyszczacz powietrza Sharp KIN40, KIN50 i PN1 będzie dostępny w 4 kwartale 2021 r. w rekomendowanej cenie detalicznej: UA-KIN40 2599 PLN , UA-KIN50 3099 PLN, UA-PN1 649 PLN.
 • Aromatyzer A1EW będzie dostępny w grudniu 2021 roku. Sugerowana cena detaliczna to 219 PLN.
 • Nowa gama przenośnych klimatyzatorów i osuszaczy powietrza zostanie wprowadzona na rynek w I/II kwartale 2022 roku. Rekomendowana cena detaliczna przenośnych klimatyzatorów będzie się zaczynać od 1999 PLN do 2999 PLN.
 • Osuszacze Sharp będą dostępne w rekomendowanych cenach detalicznych 1199 PLN i 1299 PLN.

Dwie nowe linie radioodbiorników DAB: Tokio i Osaka

Podążając za wzrostem popytu w Europie na radioodbiorniki cyfrowe DAB zastępujące urządzenia FM, Sharp wychodzi naprzeciw z szerszą ofertą w tej kategorii. Na rynku zadebiutują dwie nowe linie radioodbiorników: Tokio i Osaka DAB. Obejmują one 4 modele przenośne (w tym wersję kieszonkową), jedno radio domowe i dwa nowe systemy hi-fi (mikro i all-in-one).

Seria Tokio wyróżnia się ciekawą stylistyką nawiązującą do klasycznych radioodbiorników i jest dostępna w kilku różnych kolorach, natomiast seria Osaka jest niezwykle elegancka i nowoczesna. Ta ostatnia wyposażona jest w technologię BestTune – łączy ona wszystkie stacje DAB i FM w jedną listę stacji, co ułatwia i przyspiesza nawigację. Algorytm wybiera tryb nadawania charakteryzujący się najwyższą jakością (DAB lub FM) analizując siłę sygnału wTwojej okolicy i jakość odbioru. Pozwala to na słuchanie ulubionych stacji radiowych w najlepszej możliwej jakości.

Modele z serii Osaka wyposażone są w kolorowy ekran, który obsługuje Slideshow – funkcję, która wyświetla zaawansowane wizualizacje okładek albumów/artystów, pogody, wiadomości, wydarzeń sportowych itp. Wszystkie modele Osaka posiadają zintegrowany akumulator litowo-jonowy, dzięki czemu są naprawdę przenośne!

Mikrosystem nagłośnieniowy XL-B615I

Dzięki nowemu mikrosystemowi XL-B615I Streaming Micro System wybór stacji radiowych nie jest niczym ograniczony. Niezależnie od miejsca na świecie, można uzyskać dostęp do ponad 30 000 stacji radiowych odbieranych za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Wystarczy ustawić lokalizację, aby szybko uzyskać dostęp do lokalnych usług radiowych; zaletą korzystania z radia internetowego jest to, że nie występują problemy związane z sygnałem zależnym od lokalizacji – dzięki temu nawet w miejscach o ograniczonej dostępności stacji DAB można uzyskać dostęp do wszystkich stacji. System jest wyposażony w obsługę aplikacji mobilnych, dzięki czemu można szybko i łatwo znaleźć ulubione stacje radiowe.

Oprócz radia internetowego, mikrosystem ten wyposażono również w interfejs Bluetooth do bezprzewodowego przesyłania muzyki, odtwarzacz CD, wejście Aux i wejście USB. Obsługiwane są serwisy Spotify, Amazon Music i Deezer, dzięki czemu można przesyłać muzykę strumieniowo, bezpośrednio z tych serwerów.

PS-949 Głośnik imprezowy

W pierwszym kwartale 2022 roku firma Sharp wprowadzi na rynek nowy głośnik imprezowy, PS-949. Model ten charakteryzuje się całkowitą maksymalną mocą wyjściową 200W, a dzięki wbudowanemu akumulatorowi litowo-jonowemu czas odtwarzania będzie wynosił do 13 godzin. Głośnik można podłączyć również do zasilania sieciowego. Muzykę można odtwarzać na wiele sposobów – bezprzewodowo przez Bluetooth, przewodowo przez wejście Aux-in lub przez USB odtwarzając pliki MP3. Dodatkowo możesz połączyć razem dwa PS-949 w trybie Duo uzyskując bezprzewodowy dźwięk stereo (True Wireless Stereo) z tego samego źródła Bluetooth.

Ten przenośny głośnik imprezowy został wyposażony w kółka i uchwyt, ułatwiają one przemieszczanie głośnika oraz podróżowanie z nim. Na górze obudowy znajduje się uchwyt, w którym można umieścić telefon lub tablet podczas odtwarzania muzyki lub podczas ładowania za pomocą poręcznego zasilacza USB.

Na panelu znajduje się pokrętło wyboru 6 efektów dźwiękowych DJ (w tym Airhorn, Laser i Scratch). Aby stworzyć imprezową atmosferę, wokół głośników znajdują się diody LED i światło stroboskopowe, które migają synchronicznie wraz z muzyką. Lubisz śpiewać, bawić się ze znajomymi w karaoke lub grać na gitarze? Masz szczęście – dostępne są mikrofon i 2 wejścia gitarowe/mikrofonowe! Przy korzystaniu z tych wejść dostępny jest również efekt pogłosu, dzięki czemu możesz modulować dźwięk i sprawić, że będziesz brzmiał, jakbyś występował na arenie!

Głośnik podstawkowy CP-SS30

Jeszcze w tym roku firma Sharp wprowadzi do sprzedaży 2-drożne, aktywne głośniki CP- SS30 o mocy 2x30W (60W RMS) i studyjnej jakości dźwięku. Głośniki podstawkowe cieszą się w ostatnim czasie rosnącą popularnością, ze względu na trend pracy z domu czy odrodzenie na rynku gramofonów. Idealnie sprawdzą się w parze z laptopem lub telefonem. Można je podłączyć na wiele sposobów – bezprzewodowo przez Bluetooth, wejście Aux-in, Phono, wejście optyczne dla połączenia przewodowego oraz wejście USB dla odtwarzania MP3.

Głośniki będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – czarne drewno ze srebrnymi przetwornikami oraz brązowe drewno z szampańskim złotem – dla subtelnego, eleganckiego uzupełnienia wnętrza.

Nowe głośniki przenośne o wysokiej wydajności: CP-LS100 i CP-LS200

Dzięki tym dwóm nowym przenośnym głośnikom o wysokiej wydajności firma Sharp wzbogaca swoją ofertę sprzętu audio o nową kategorię. Głośniki te zapewniają doskonałą jakość dźwięku w każdej sytuacji – na ulicy, na festiwalach, zajęciach gimnastycznych, imprezach domowych, a nawet podczas wystąpień publicznych lub prezentacji na spotkaniach. Te głośniki mają moc! Całodzienne odtwarzanie jest zagwarantowane przez wymienny akumulator litowo-jonowy o dużej pojemności, który można szybko wymienić w przypadku rozładowania. Dodatkowo głośniki można podłączyć do zasilania sieciowego.

Głośniki są wytrzymałe i wyposażone w zdejmowane silikonowe narożniki dla dodatkowej ochrony. Wyjątkowa jakość dźwięku dostarczana jest przez wysokiej jakości przetworniki głośnikowe zamknięte w precyzyjnie zaprojektowanej obudowie z drewna.

Dostępne są 3 kanały wejściowe, 2 z regulacją basów/tonów wysokich i pogłosem, wszystkie posiadają niezależną regulację wzmocnienia. Głośniki łączą się ze sobą za pomocą pojedynczego przewodu lub w trybie Duo (TWS) przez Bluetooth. Sterowanie głośnikiem jest szybkie i łatwe, w pełni funkcjonalny panel sterowania z tyłu jest łatwo dostępny na scenie, a dzięki obsłudze aplikacji inteligentnych obsługa zdalna również nie stanowi problemu!

Firma Sharp wprowadza technologie Devialet do swoich modeli klasy premium

Firma Sharp ma przyjemność ogłosić współpracę z renomowaną marką Devialet, produkującą urządzenia audio klasy premium. Nowy przenośny głośnik o wysokiej wydajności będzie pierwszym produktem firmy Sharp, w którym zastosowano technologie Devialet. Głośniki te zostaną wprowadzone na rynek w 2022 roku. Będą one wykorzystywać opracowany przez Devialet algorytm SAM® (Speaker Active Matching), który zapewnia lepszą liniowość i lepsze odtwarzanie niskich częstotliwości. Dla użytkownika końcowego oznacza to bogatszy, bardziej szczegółowy i mocniejszy bas bez słyszalnych zniekształceń – wysokiej jakości przetworniki głośników zostały zoptymalizowane tak, aby uzyskać jak najlepszą jakość brzmienia.

Więcej informacji można znaleźć tronie internetowej firmy Sharp Consumer Electronics pod adresem www.sharpconsumer.com.

Cena i dostępność

Radioodbiorniki DAB z Tokio i Osaki będą dostępne w pierwszej połowie 2022 roku.

Sugerowane ceny detaliczne są następujące:

 • Tokyo Portable DR-P420 199 PLN, Tokyo Mono DR-430 299 PLN, Tokyo All-in-One XL-B720D 699 PLN, Tokyo Micro XL-B520D 599 PLN, Osaka Pocket DR-P520 349 PLN, Osaka Mono DR-P530 399PLN, Osaka Stereo DR-P540 499 PLN.
 • Strumieniowy mikrosystem XL-B615I będzie dostępny w pierwszym kwartale 2022 roku w sugerowanej cenie detalicznej 899 PLN.
 • Głośnik CP-SS30 Bookshelf Speaker pojawi się na rynku w 4 kwartale 2021 roku w rekomendowanej cenie detalicznej 549 PLN.
 • Głośnik imprezowy PS-949 będzie dostępny w 1 kwartale 2022 r. w rekomendowanej cenie detalicznej 1199 PLN.
 • Nowe wysokowydajne głośniki przenośne CP-LS100 i CP-LS200 będą dostępne w 2022 roku w rekomendowanych cenach detalicznych 1399 PLN i 1999 PLN