Dziś przyszła pora na podzielenie się z Wami kolejnym ciekawym projektem z Kickstartera. Tym razem jest to klawiatura mechaniczna dla wszystkich AFOLi! Dla osób, które nie wiedzą, AFOL to skrót od Adult Fan of Lego, czyli dorosły fan Lego. Wiem, że kilku takich fanów mamy zarówno wśród czytelników, jak i redaktorów. Sam jestem miłośnikiem duńskiej firmy, choć z powodów braku miejsca i budżetu na razie fanem dość uśpionym. Jednak bacznie obserwuję scenę Lego.

Jak już powszechnie wiadomo, nie jestem fanem klawiatur mechanicznych. Zdecydowanie wolę swojego Magic Keyboard, którego gdybym musiał, zamieniłbym tylko na MX Keys i to pewnie w wersji Craft. Pixel – klawiatura, której kampania crowdfundingowa rozpoczęła się niedawno na Kickstarterze, przykuła jednak moją uwagę.

Lego

Pixel – mechanik z Kickstartera dla fanów Lego

Wszystko za sprawą jej kompatybilności z klockami Lego. Klawiatura, nie dość, że jest w pełni konfigurowalna wizualnie z obu stron, to do jej ozdobienie możecie użyć swoich ulubionych klocków czy minifigurek. Czy jest to wygodne? Pewnie nie, ale przecież nie o wygodę tutaj chodzi.

R E K L A M A

Pixel – specyfikacja i cena

Pixela możecie kupić w kilku konfiguracjami, z różnymi przełącznikami i różnym kształtem przycisków. Klawiaturę można już całkiem nieźle skonfigurować już w momencie zakupu. Sprzęt obsługuje połączenie do 8 sprzętów, kablem oraz Bluetooth 5.2.

Klawiatura Pixel specyfikacja

  • W pełni konfigurowalny przód i tył
  • Obsługa Mac, Windows, iOS, Android i Linux
  • Obsługa do 8 urządzeń Bluetooth 5.2
  • Podświetlenie RGB
  • Tryb bezprzewodowy i przewodowy
  • Mocowanie Gasket Mount

Aktualnie możecie zamówić na Kickstarterze klawiaturę w różnej konfiguracji (do wyboru rodzaj przycisków i przełączników) w cenie od 199 dolarów, czyli około 938 złotych (bez podatku). Liczba klawiatur jest limitowana. Najdroższa opcja (cena zależy od przełączników, przycisków i wyglądu klawiatury) kosztuje około 1 200 złotych (bez podatku). Jeżeli wcześniej wspierałeś produkt, to możesz go kupić za 179 dolarów. Klawiatury zostaną wysłane w styczniu 2022 roku.

Czy klawiatura, która kosztować ma finalnie około 1 500 złotych, odniesie sukces? Powiedziałbym, że nie, gdyby nie fakt, że projekt na Kickstarterze zebrał już 1 752 900 złotych, z zakładanych 235 516 złotych. Jak widać, jest na świecie wielu geeków, którzy są w stanie wydać absurdalne pieniądze na klawiaturę, która prawdopodobnie dużo lepiej wygląda niż działa. Pamiętajcie jednak, że nie jestem fanem mechaników, więc mogę nie być obiektywny. A Wy co myślicie o klawiaturze Pixel? Chcielibyście taką mieć? A może właśnie przechodzicie na stronę zbiórki, by ją zamówić?

LEGO zaprezentowało specjalny komputer PC na Halloween zbudowany z klocków