Lego stworzyło dosyć niecodzienny projekt na tegoroczne Halloween. Padło na komputer PC z topowymi podzespołami na pokładzie.

Rozpoczął się właśnie ostatni tydzień października, więc możemy spodziewać się coraz większej liczby rozmaitych akcji Halloweenowych autorstwa różnych producentów. Jeden z nich wyszedł już przed szereg ze świetną inicjatywą – mowa o LEGO. Duński gigant zaprezentował właśnie zbudowany z klocków komputer PC nawiązujący stylistycznie do Halloween.

R E K L A M A
LEGO
fot. LEGO

LEGO prezentuje komputer z klocków na Halloween

Musicie przyznać, że sama idea komputera PC złożonego z klocków brzmi dość niedorzecznie, szczególnie dla osób, które siedzą w temacie. Tymczasem LEGO nie dość, że stworzyło coś takiego, to jeszcze zapakowało do środka absolutnie topowe podzespoły. W projekcie „The Mansion”  wykorzystano zawrotną liczbę ponad 20 tysięcy klocków.

Maszynę uruchamia się poprzez dźwignię z minifigurką. Całość przypomina wielkie, nawiedzone laboratorium chemiczne, które chyba idealnie wpasowuje się w klimat Halloween. Konstrukcja jest ogromna jak na komputer, ale z drugiej strony jest to coś więcej, niż komputer. Po otwarciu ukazuje nam się wnętrze z zawrotną ilością detali – balkony, pomosty, dodatkowe pokoje, przechadzające się dookoła postacie czy wielkie zbiorniki z potworami zalanymi świecącą, zieloną cieczą to tylko fragment „The Mansion”. Te ostatnie służą jako autorski system chłodzenia wodnego, co zdecydowanie było strzałem w dziesiątkę.

W tym wszystkim LEGO zmieściło jeszcze kartę graficzną RTX 3090 i procesor Intel Core i9-12900KF, czyli podzespoły, które bez problemu poradzą sobie z najnowszymi produkcjami. Twórcy pokusili się również o zamontowanie autorskiego, niewielkiego ekranu w klockowym stylu, który pokazuje najważniejsze dane, takie jak użycie czy temperatura podzespołów. Ilość szczegółów w  zaprezentowanej przez LEGO konstrukcji robi niesamowite wrażenie. Prawdopodobnie „The Mansion” pozostanie jedynie conceptem, ale z pewnością ten komputer z klocków zawiesza innym firmom poprzeczkę bardzo wysoko.

Fallout 3 za darmo w Epic Games Store. Grzech nie skorzystać