Połączenie Lego i ulubionej serii Star Wars to zestawienie wybuchowe. W zasadzie, jakie by nie było to zawsze idealny sposób na prezent dla starego Boomera jak ja, czy dla dużo młodszego pokolenia. Dzisiaj sprawne zestawienie najciekawszych zestawów Lego, które za motyw przewodni mają właśnie… Star Wars!

Całe moje dzieciństwo to właściwie Lego. Pamiętam, że miałem kilka swoich zestawów, które dostałem od bogatego wujka, który dorabiał na popularnych saksach. To była niesamowita frajda i prezent z serii totalnego premium, głównie dlatego, że takie zestawy na nasze polskie realia były zwyczajnie drogie. Oczywiście miałem wielki boks z miksem klocków i tworzyłem niezliczone produkcje, a sam proces zawsze sprawiał mi ogromną frajdę. Sentyment pozostał mi do dziś, stąd na moich półkach w małym biurze znajdziecie Volkswagenowskiego Ogórka, Harley, a półkę na piętrze przyozdabia złożony przez moją małżonkę zestaw Fiata 500, którego jeszcze nie dawno, w wersji rzeczywistej była właścicielką.

Bardzo mnie cieszy, kiedy i mój (teraz 7-latek, a przygodę z lego zaczął już kilka lat temu) połkał bakcyla na Lego. Oczywiście realia się pozmieniały, a człowiek może pozwolić sobie na nieco więcej. Dlatego spełniam swoje marzenia poprzez jego ręce i upewniam się, że zawsze dostanie wymarzony zestaw, na każdą specjalną okazję. Jako że przeżywa teraz fascynacje Star Wars, to dzisiaj szybkie zestawienie najciekawszych zestawów, właśnie w połączeniu z tym filmowym motywem.

Star Wars: Sokół Millenium

75257 alt1

Chyba nie ma bardziej kultowego zestawu w Lego dla fanów Star Wars. To jeden z tych zestawów, o których marzy mój młodzieniec, ale pewnie sam będzie się musiał do niego dorzucić ;-)

W zbudowanej z klocków wersji kultowego koreliańskiego frachtowca znajdziesz szereg szczegółów, w tym obrotową dolną i górną wieżyczkę strzelniczą, dwa sprężynowe działka, opuszczaną rampę i otwierany kokpit z miejscem na dwie minifigurki. Górne panele można rozłożyć, aby odsłonić pełne szczegółów wnętrze, w którym dzieci z chęcią rozegrają sceny z filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” z udziałem postaci ze świata „Gwiezdnych wojen” — Finna, Chewbakki, Lando Calrissiana, Boolio, C-3PO, R2-D2 i D-O.

Zestaw dedykowany jest dla osób powyżej 9 roku życia i składa się z ponad 1300 elementów! Znajdziecie go tutaj.

R2D2

Star Wars

Gdybym ja miał wybierać zestaw, ten sympatyczny robot byłby na szczycie mojej listy. Świetne odwzorowanie oryginału i bardzo zgrabna konstrukcja. Ten zestaw dedykowany jest dorosłym fanom Lego i Star Wars oczywiście.

Ten niezwykły model to nowość na maj 2021 roku, zachwycająca mnóstwem autentycznych detali, takich jak wysuwana tylna podpórka, obrotowa głowa, otwierane i wysuwane przednie klapy, wyciągany i obracany peryskop oraz miecz świetlny Luke’a Skywalkera ukryty w schowku w głowie droida. W tym ciekawym zestawie konstrukcyjnym znajdziesz również podstawkę do zbudowania z plakietką informacyjną, figurkę LEGO droida R2-D2 oraz wyjątkowy klocek LEGO upamiętniający 50. rocznicę powstania wytwórni Lucasfilm. Całość będzie rewelacyjną ozdobą każdego domu czy biura.

Diorama: Sala tronowa Imperatora

Star Wars

A ten zestaw mieliśmy okazje układać sami. Zestaw dedykowany jest również dorosłym osobom, ale mój 7-latek nie miał większych problemów z jego ułożeniem. Pomagałem mu tylko z mniejszymi elementami, a frajda była ogromna. Całość zabawy zajęła go właściwie na cały dzień, a ja byłem przekonany, że sobie nie poradzi. Nic z tych rzeczy. Sala tronowa Imperatora przyozdabia jego biurko.

Jest ona pełna autentycznych detali, takich jak okno Gwiazdy Śmierci zaprojektowane specjalnie do tego zestawu oraz obrotowy tron Imperatora Palpatine’a. Uchwyć akcję z minifigurkami LEGO® Dartha Vadera i Luke’a Skywalkera, każda z mieczami świetlnymi, oraz cesarza Palpatine’a z dwoma elementami błyskawic Sithów. Ten model do zbudowania i ustawienia na półce jest uzupełniony tabliczką ze słynną kwestią Luke’a („Jestem Jedi, jak kiedyś mój ojciec”) oraz plakietką z logo 40. rocznicy „Gwiezdnych Wojen: Powrót Jedi”.

Zestaw składa się z 807 części i zdecydowanie stanowi wyzwanie dla 7-latków, ale nie jest niemożliwe do złożenia :-) Zestaw znajdziecie tutaj.

Diorama: Pościg na ścigaczu przez Endor

Star Wars

A to kolejny zestaw, który mieliśmy okazje złożyć. Gdybym miał ocenić trudność, to tutaj ten zestaw wydawał się być nieco bardziej wymagający niż ten powyżej. Satysfakcja jednak ze złożenia drzew ogromna! Niech Was nie zwiedzie teoretyczna prostota konstrukcji, te drzewa składają się z setek klocków! Umieszczenie pojazdów daje całemu zestawowi świetną dynamikę.

Uchwyć dynamikę emocjonującej sceny z „Gwiezdnych Wojen: Powrót Jedi” w zestawie LEGO® Star Wars™ Diorama: Pościg na ścigaczu przez Endor™ (75353). Zawiera ona trzy minifigurki LEGO (księżniczkę Leię, Luke’a Skywalkera i szturmowca zwiadowcę), dwa śmigacze z przezroczystymi elementami, dzięki którym można ustawić je pod kątem, jak podczas lotu przez lasy Endoru, dwa drzewa do zbudowania i nowość na maj 2023 r. — elementy paproci. Uzupełnij ten model kolekcjonerski tabliczką ze słowami Luke’a Skywalkera w języku angielskim („Szybko! Zablokuj ich łącza komunikacyjne. Środkowy przełącznik!”) oraz tabliczką z logo 40. rocznicy premiery „Gwiezdnych Wojen: Powrót Jedi”.

Zestaw składa się z 608 elementów i jest dedykowany osobom dorosłym. Znajdziecie go tutaj.

Hełm Mandaloriana

Star Wars

Tym razem zestaw dość prosty, który będzie stanowił niewielką, ale bardzo zgrabną ozdobę na biurku każdego fana Star Wards – Hełm Mandaloriana.

Wielbiciele serialu „Star Wars: The Mandalorian” mogą odkryć swoją kreatywną strefę, budując kolekcjonerską replikę LEGO® Star Wars™ Hełm Mandalorianina™ (75328). Metaliczny połysk beskaru sprytnie przedstawiają lakierowane bębnowo elementy, a klocki w różnych odcieniach szarości podkreślają realistyczne kontury hełmu. Całości tej nietuzinkowej ozdoby domu lub biura dopełnia złożona z klocków podstawka i tabliczka z napisem.

Zestaw składa się z 584 elementów, dedykowany jest osobom dorosłym, a więcej informacji znajdziecie tutaj.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zestawów, to wszystkie znajdziecie na oficjalnej stronie Lego. Niezależnie od tego, na co się zdecydujecie, frajda będzie ogromna. W końcu to Lego!

LEGO dla nerdów #2: TOP 5 zestawów z motywami z seriali