Mamy kolejne wiadomości na temat nowego iPhone’a 16. Z developerskiej wersji systemu, przecieków oraz analiz można wyciągnąć kilka ciekawych informacji. Seria ta będzie naprawdę świetna!

Chociaż do premiery iPhone’a 16 zostało jeszcze ponad dziewięć miesięcy, co ciekawe, wiemy o nim już teraz naprawdę sporo. Na podstawie zebranych informacji możemy sądzić, że będzie to jeden z ciekawszych i bardziej opłacalnych modeli od kilku generacji.

//dzisiaj na dailyweb

Może i nie będzie iPhone’a 16 Ultra, ale za to pojawią się nowe modele, które otrzymają świetne aparaty, ulepszone układy Tetraprism, lepszy wyświetlacz (nawet w bazowej wersji), Siri z AI. W dodatku jest szansa na to, iż zniknie Dynamic Island, pojawią się nowy przycisk Capture Button i cała masa innych nowości. Dzięki najnowszym informacjom dowiedzieliśmy się także o większym rozmiarze bazowej wersji oraz najnowszym procesorze A18.

iPhone 16 w większym rozmiarze i z procesorem A18

Cieszymy się z niedawnych aktualizacji systemu do iOS 17.2 i nowości, które przyniosą. Wiemy, że Apple zaskoczy nas jeszcze kolejnymi, a zmiany będą wprowadzane stopniowo. Co ważne, Apple pracuje już nad kolejną wersją systemu, która pojawi się wraz z iPhonem 16.

iOS 18 o nazwie kodowej „cristal” prawdopodobnie trafi to testerów w formie bety już w czerwcu przyszłego roku (przynajmniej tak sądzimy po dotychczasowej tradycji). Serwis MacRummors ma swoje źródła wśród osób, które pracują już z pierwszymi wersjami nowego iOS 18.

Apple iPhone 16 z dodatkowym „Capture Button„ – wiemy już, co będzie robił

Udało się dotrzeć do informacji zaszytych w systemie, które mówią o czterech nowych wersjach iPhone’a. Chodzi tu o urządzenia o sygnaturach D47, D48, D93, D94 – to kolejno iPhone 16, 16 Plus, 16 Pro oraz 16 Pro Max. W przypadku poprzednich modeli pojawiło się również piąte dodatkowe urządzenie z literką „s”, dlatego myśleliśmy, że Apple pokaże model 15 Ultra. Okazało się jednak, iż była to wersja z testowym modułem 5G. Jasno wynika z tego to, że raczej nie ma co liczyć na wersję Ultra, dlatego otrzymamy tylko cztery nowe urządzenia.

iPhone 16
Apple iPhone 15 Pro Max

Znacznie ciekawszą informacją jest to, że w przypadku szesnastej serii iPhone’a każdy model otrzyma nowy procesor A18. W przeszłości bazowa wersja iPhone’a otrzymywała procesor poprzedniej generacji. Pojawiają się więc pytania, czy nowy procesor dostępny będzie w jednej wersji, czy też zadebiutuje także w wersji Pro? W każdym razie opisana sytuacja jest wygraną klientów.

Większy rozmiar ze względu na Tetraprism

O samym obiektywnie Tetraprism już wspominaliśmy. To autorskie, opatentowane rozwiązanie Apple, które sporo zmienia. Dzięki niemu możliwe jest oferowanie optycznego zoomu w zwykłym smartfonie.

W iPhonie 15 Pro układ optyczny pozwala na 3-krotne przybliżenie. Wersja 15 Pro Max na jeszcze większe, bo 5-krotne. Wiemy, że nowy model zaoferuje układ nawet z 10-krotnym zbliżeniem. Trafi on jednak tylko do większych modeli, ponieważ fizycznie zajmuje zbyt dużo miejsca, przez co nie mieści się w obudowie.

iPhone 16 może znów przynieść zmianę w wyglądzie. Apple testuje kilka modeli. Poznaliśmy ich wygląd

Dlatego też nowy układ wymusił na Apple zmianę rozmiaru urządzeń. Nowe modele wyróżnią się nieznacznie większą obudową. Zyskają przy tym także ekrany — mowa tu o 6,3 cala w przypadku modelu Pro oraz 6,9 cala w wersji Max. W obu przypadkach to o 0,2 cala więcej niż w modelach znajdujących się na rynku.

iPhone 16 2 1

Chociaż testowanie takich urządzeń nie musi sprowadzać się do finalnego produktu, potwierdzałoby to plotki o tym, że nowy iPhone pogłębi różnice między konkretnymi wersjami.