Do sieci wyciekły rendery CAD rzekomo prezentujące smartfon Apple iPhone 16 Ultra z prawie 7-calowym ekranem. Oprócz kwestii czysto wizualnej zmieni się także nazewnictwo. Czyżby gigant z Cupertino zamierzał dostosować je do tego, co uczynił w temacie Apple Watcha?

Tak, zdaję sobie sprawę, że iPhone 16 oraz iPhone 16 Ultra pojawią się na rynku za ponad rok. Ba, w międzyczasie – we wrześniu – będzie miała miejsce premiera smartfonów serii iPhone 15, na którą również czekamy, gorączkowo sprawdzając daty w kalendarzu. Można pomyśleć, że przecieki tak oddalone czasowo od debiutu sprzętu mogą nie mieć zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, ale rynek wielokrotnie weryfikował już (pozytywnie) podobne doniesienia. Można więc przyjąć z całkiem dużym prawdopodobieństwem, że niektóre cechy „szesnastki” będą zgodne z doniesieniem. Przejdźmy więc do szczegółów.

iPhone 16
fot. 9to5Mac

iPhone 16 Ultra otrzyma 6,9-calowy ekran

W sieci pojawiły się wiarygodne doniesienia dotyczące przyszłorocznych smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Pliki CAD pozwoliły na przygotowanie renderów modelu iPhone 16 Ultra, który zestawiono z iPhonem 15 Pro Max, czyli telefonem, który zadebiutuje już za kilka miesięcy. Szesnastka zapowiada się na prawdziwe monstrum. Producent ma bowiem zastosować tutaj wyświetlacz o przekątnej 6,9-cala. Tegoroczny sprzęt będzie oferować o 0,2-cala mniejszy ekran.

Sam wyświetlacz będzie również szerszy, co pokazują informacje o wymiarach samej konstrukcji, wynoszących w iPhonie 16 Ultra 165 x 77,2 mm (w iPhonie 15 Pro Max będzie to odpowiednio 159,8 x 76,7 mm). Niektórzy oczekują, że tytułowy smartfon, jako pierwszy w historii Apple, otrzyma peryskopowy teleobiektyw, co najpewniej faktycznie się stanie.

iPhone 16
fot. 9to5Mac

Jako że sztandarowa szesnastka przyjmie nazwę Ultra, mocno nawiązującą do zegarków, możemy spodziewać się wysokiej ceny. Przypomnę tylko, że Apple Watch Ultra w najtańszej opcji kosztuje od 4799 zł. Oczywiście Apple ma w portfolio również mniej kosztowne modele. Apple Watch SE to wydatek rzędu 1499 zł. Naturalnie to oficjalne ceny z Apple Store. Poszukiwacze promocji z pewnością odnajdą atrakcyjne promocje.

Na koniec dodam tylko pewną ciekawostkę. Otóż w sieci pojawiają się informacje o tym, że bazowy iPhone 16 otrzyma pionowy moduł aparatu, co przypomni stylistyką iPhone’a 12.

Android lepszy od iPhone? Nie sądzę! Od 5 lat tak wielu ludzi nie porzuciło Androida na rzecz iOS