Jeśli chcecie skorzystać z dzisiejszej przedsprzedaży na smartfon Apple iPhone 15 Pro Max, musicie o czymś wiedzieć. Tuż przed premierą rynkową tejże serii, na światło dzienne wyszły interesujące informacje o przyszłorocznym modelu iPhone 16 Pro.

Wiele osób zastanawia się na tym, czy kupić iPhone’a 15 Pro, czy postawić na lepiej wyposażony model z dopiskiem Max w nazwie. Różnica kwotowa jest niemała, a nie każdy potrzebuje większego ekranu. Chcąc korzystać z 5-krotnego zoomu w teleobiektywie trzeba niestety decydować się na kupno sztandarowca.

//dzisiaj na dailyweb

W przeciwieństwie do modeli ubiegłorocznych 15 Pro i 15 Pro Max różnią się czymś więcej niż tylko przekątną ekranu. Tym razem, iPhone 15 Pro Max otrzymał znacznie lepszy teleobiektyw, a konkretnie jednostkę z ekwiwalentem 120 mm, która zapewnia 5-krotne zbliżenie optyczne. Wielu użytkowników ma zagwozdkę i właśnie dla nich przydatna może okazać się najnowsza informacja.

Apple iPhone 16 Pro z teleobiektywem z iPhone’a 16 Pro Max – kupno tegorocznego sztandarowca pod znakiem zapytania

iPhone 16
Apple iPhone 15 Pro Max

Tak, według przecieków, zarówno iPhone 16 Pro, jak i iPhone 16 Pro Max będą korzystały z tego samego teleobiektywu z 5-krotnym zoomem optycznym. Tegoroczne modele mocno różnią się w tym zakresie. Jeśli więc nie spieszy się Wam z zakupem, zależy Wam na wspomnianym elemencie, ale nie chcecie większego smartfonu… warto wstrzymać się zakupem do kolejnej generacji.

iPhone 16 3
Spójrzcie na różnicę w teleobiektywie

Digital Chat Station, źródło przecieków, które wielokrotnie udowadniało celność swoich informacji, potwierdziło także, że w przyszłorocznych modelach aparat szerokokątny otrzyma matrycę o rozdzielczości 48 MP. Jeśli więc łudziliście się, że Apple ponownie rozwinie kwestię fotograficzną, spotka Was zawód. W grę nie wchodzą jednostki 108 MP czy nawet 200 MP, a takie są przecież dziś dostępne w smartfonach z Androidem. Cóż, nie będę jednak oceniał tego, jak zachowuje się sensor, do czasu aż nie przetestuję najnowszych modeli. Zdradzę Wam, że stanie się to dosłownie za kilka dni.