Od kilku dni w domach niektórych osób jest już iPhone 15 oraz iPhone 15 Pro. Do naszej redakcji sprzęt dotarł dopiero dzisiaj wiec, zanim sami sprawdzimy to jak mocna jest bateria w nowej serii, minie jeszcze trochę czasu. Aby więcej juz go nie tracić, prezentujemy ciekawe porównanie. W szranki z iPhone 15 Pro Max stanęła Androidowa konkurencja.

W tym roku sprzęt od Apple — iPhone’y 15 serii zadebiutowały z bateriami, które minimalnie powiększono. Zmiany są jednak na tyle małe, że nie będziemy się nimi zaprzątać głowy — to wzrost od 58 mAh w modelu iPhone 15 Plus do 99 mAh w przypadku iPhone 15 Pro Max. To naprawdę kosmetyczne zmiany, okazuje się jednak, że w praktyce sporo to zmienia. Przynajmniej tyle, by pokonać konkurencje z systemem Android.

//dzisiaj na dailyweb

W porównaniu znalazł się flagowce od Xiaomi, OnePlus, Google Pixel oraz Samsung. Twórcy porównania sprawiedliwe dołożyli do niego również zeszłorocznego iPhone’a 14 Pro Max. Wyniki są całkiem ciekawe.

iPhone 15 Pro Max miażdży konkurencję

W teście wzięły udział dwa modele smartfonów od Apple – iPhone 15 Pro Max oraz iPhone 14 Pro Max. Dodatkowo do konkurencji wytypowano flagowce z Androidem na pokładzie — Samsung Galaxy S23 Ultra, Pixel 7 Pro, OnePlus 11 oraz Xiaomi 13 Ultra.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Pierwszym modelem, który odpadł był Google Pixel 7 Pro. Trzecim był zeszłoroczny iPhone. Najlepiej spośród modeli z Androidem poradził sobie Samsung S23 Ultra. Zwycięzca został, jak pewnie się domyślacie iPhone 15 Pro Max. Udało mu osiągnąć w teście 9 godzin i 43 minuty. Co ciekawe nagrzewał się on w teście mniej niż model 14 Pro, co może dowodzić, że rewelacje o trrottlingiem są przesadzone.

iPhone 15

iPhone 15 Plus miażdży 15 Pro Max

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Mr Whose The Boss, czyli Arun Maini to kolejny znany YouTuber, który przeprowadził testy baterii. Tym razem dotyczyły one jedynie sprzętu od Apple. Tym samym sprawdził on modele z 13 serii, zeszłoroczne i te najnowsze. Drugie miejsce zdobył iPchone 15 Pro Max, który zdeklasował wcześniej modele z Androidem. Uzyskał w teście czas SoT (Screen on Time) równy 11 godzin i 41 minut. Bezapelacyjnym zwycięzca jest jednak model 15 Plus, który może się pochwalić pracą przez 13 godzin i 19 minut.