Prędzej czy później musiało do tego dojść. Apple zrezygnuje z notcha. Podstawowy wariant modelu iPhone 15 zaoferuje dynamiczną wyspę, która nie będzie już zarezerwowana dla smartfonów z dopiskiem Pro w nazwie.

Znienawidzony przez wielu notch odejdzie w niepamięć. Tak przynajmniej wynika z najnowszych informacji traktujących o nadchodzących smartfonach giganta z Cupertino. Wśród mniej lub bardziej interesujących szczegółów znalazł się zapisek dotyczący dynamicznej wyspy. Okazuje się, że trafi ona do całego tegorocznego line-upu Apple, zastępujących dotychczas stosowane wcięcie ekranowe. To jednak nie koniec informacji.

//dzisiaj na dailyweb

Podstawowy iPhone 15 z dynamiczną wyspą i USB-C – Apple szaleje

iPhone 14 Pro
Apple iPhone 14 Pro

Apple, projektując smartfony, obiera stylistykę, z której korzysta przez kilka następnych generacji. iPhone X był pierwszym sprzętem producenta, w którym zastosowano notch, czyli wcięcie na górze ekranu, w którym schowano sensor biometryczny Face ID oraz frontową kamerkę. Świat Androida szybko podłapał wzornictwo, natomiast z czasem pojawiły się jego przeróżne warianty. Koniec końców, notch zaczął wyglądać przestarzale. Apple doskonale zdawało sobie z tego sprawę, dlatego też smartfony Apple iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max otrzymały całkiem nowe rozwiązanie.

iPhone 14 Pro
Apple iPhone 14 Pro

Tak, mowa o dynamicznej wyspie, czyli swoistej pastylce, która oferuje przydatne funkcje, które pozwalają wchodzić w dodatkową interakcję z aplikacjami dla iOS. Oczywiście bazowe modele iPhone 14 i iPhone 14 Plus nie otrzymały wspomnianej nowości. Być może Apple chciało ją najpierw nieco wybadać. Wszystko wskazuje bowiem na to, że Dynamic Island pojawi się w iPhonie 15 i iPhonie 15 Plus. Spodziewałem się, że prędzej czy później dojdzie do podobnych decyzji, ale nie przewidziałem, że stanie się to tak szybko. Czego jeszcze możemy spodziewać się po nowych urządzeniach ze stajni Apple?

Aparat iPhone 15 Pro Max to istne monstrum. Rozmiar może okazać się problemem

Biorąc pod uwagę informacje od analityka Ming-Chi Kuo, Marka Gurmana z Bloomberga i Jeffa Pu możemy oczekiwać następujących nowości:

• iPhone 15 i iPhone 15 Plus z Dynamiczną Wyspą
• USB-C w każdym smartfonie z serii iPhone 15
• iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max z chipem Apple A17 wykonanym w 3 nm procesie technologiczny
• Dłuższy czas pracy urządzeń na jednym ładowaniu
• Podwyżki cen