iOS 17.4 przyniósł nie tylko spore zmiany dla użytkowników w Unii Europejskiej. Apple przygotowało także niespodziankę dla użytkowników, wydanych w 2020 roku, iPhone’ów 12.

System iOS 17.4 przyniósł wiele zmian dla telefonów iPhone w Unii Europejskiej, gdzie Apple zostało zmuszone do przestrzegania ustawy o rynkach cyfrowych (DMA). Aktualizacja pozwala użytkownikom iPhone’a zakupionego w jednym z 27 krajów członkowskich UE na zewnętrzne pobieranie aplikacji ze sklepów z aplikacjami innych firm, korzystanie z przeglądarek innych niż WebKit na iPhonie, wybranie platformy płatności mobilnych innej firmy zamiast Apple i płacenie za zakupy w aplikacjach za pomocą platformy przetwarzania płatności innej firmy. To tylko kilka ze zmian, jakie zaszły w UE wraz z iOS 17.4.

//dzisiaj na dailyweb

Nowa wersja systemu operacyjnego to także nowe opcje dla osób korzystających z funkcji ochrony skradzionego urządzenia. Bardziej wrażliwe zmiany, takie jak zresetowanie Face ID, wyłączenie aplikacji Znajdź, zmiana hasła Apple ID, zmiana hasła iPhone’a i wyłączenie funkcji Stolen Device Protection, wymagają weryfikacji tożsamości za pomocą Face ID lub Touch ID i odczekania jednej godziny, zanim zmiana zostanie wprowadzona. Godzinny czas oczekiwania daje użytkownikowi iPhone’a czas na odkrycie, czy jego telefon został skradziony, co pozwala mu zgłosić kradzież do Apple. 

iOS 17.4 podwaja prędkość bezprzewodowego ładowania iPhone’a 12

iOS 17.4 podwaja prędkość bezprzewodowego ładowania iPhone'a 12
iOS 17.4 podwaja prędkość bezprzewodowego ładowania iPhone’a 12

Według Macworld aktualizacja dała również użytkownikom iPhone’a 12 coś, czego prawdopodobnie się nie spodziewali – szybsze ładowanie bezprzewodowe 15 W z ładowarki bezprzewodowej innej niż MagSafe, która obsługuje standard Qi2. Przed aktualizacją na iPhonie 12 takie ładowarki były ograniczone do bezprzewodowego ładowania 7,5 W.

iPhone 13 i iPhone 14 otrzymały wsparcie dla 15 W bezprzewodowego ładowania Qi2 innego niż MagSafe wraz z aktualizacją iOS 17.2, a najnowsza seria ma je natywnie. Bezprzewodowe ładowanie Qi2, oparte na możliwościach ładowania MagSafe firmy Apple, to najnowsza generacja bezprzewodowego ładowania przy użyciu standardów zatwierdzonych przez Wireless Power Consortium (WPC).

Mapy Apple mogą sporo zyskać w iOS 18. Liczę na tę funkcję!

Użytkownicy iPhonów 12 mogą się cieszyć, że Apple nie zapomina nawet o czteroletnich telefonach, czego próżno szukać w ekosystemie konkurencji. Ładowanie bezprzewodowe 15 W to może nie demon szybkości, ale zawsze lepsze to niż dotychczasowe 7,5W.