Apple iPhone w obecnej wersji Plus jest z nami stosunkowo krótko i najwyraźniej nie przyjął się szczególnie dobrze na rynku, bowiem Apple zamierza wprowadzić zmiany w portfolio i usunąć z niego urządzenie z „plusem”.

Seria Plus powstała nie jako rozwinięcie standardowego modelu 14. Miał on dostarczyć mniej zamożnej klienteli większy wyświetlacz, tym samym odwzorować droższą serię Pro, gdzie zawsze był mniejszy i większy model w ofercie. Prywatnie posiadam właśnie model Plus i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie wyobrażam sobie korzystać na co dzień z małego wyświetlacza (mniejszego niż 6,5″), lubię bowiem pograć w wolnej chwili.

//dzisiaj na dailyweb

Taka polityka jest popularna w świecie Androida, przyjęła się i jest szeroko stosowana, najwyraźniej jednak klienci Apple mają inne upodobania. A może włodarze z Cupertino mają jeszcze inny pomysł?

Umarł PLUS, niech żyje SLIM!

Najnowsze doniesienia wskazują, że iPhone 16 Plus, będzie ostatnim z serii, który jest po prostu modelem iPhone 16, ale z większym wyświetlaczem. Linia Plus zostanie bowiem zastąpiona przez nową „Slim”. Przy okazji premiery iPhone 17 w 2025 roku poznamy zatem pierwszego iPhone 17 Slim.

iPhone 15

Model ten ma się charakteryzować bardziej smukłym wyglądem względem podstawowego iPhone 17. Mówi się o wyświetlaczu o przekątnej 6,55″ (iPhone 15 Plus ma 6,7″), procesorze A18 albo A19, 8 GB pamięci RAM. Zestaw aparatów to 24 Mpx z przodu oraz 48 Mpx aparatu tele z tyłu. Wygląda na to, że w kwestii aparatów nie zobaczymy dużych zmian w następnych seriach.

Co wiemy o serii PRO?

iPhone 17 Pro i Pro Max mają jeszcze przed nami wiele tajemnic. Pierwsze informacje świadczą o zwiększonej pamięci RAM do 12 GB. Dynamiczna wyspa ma również zostać odchudzona do minimum pozwalającego upakować nową generację systemu Face ID oraz kamerę. W serii iPhone 17 Pro oczywiście zobaczymy najnowszy i najmocniejszy procesor o oznaczeniu A19 Pro.

iPhone 16

Na razie więcej wiemy o podstawowych urządzeniach Apple serii 17 niż flagowych Pro i Pro Max. Nie ma co się dziwić, są to urządzenia objęte najwyższą tajemnicą.

Ciekaw jestem jakie macie zdanie o takim ruchu Apple. Jak już wspomniałem wcześniej, sam użytkuje iPhone 15 Plus i korzystam z tak dużego wyświetlacza cały czas. Pomysł na zmniejszenie przekątnej to dla mnie zły kierunek, jeżeli jednak przy redukcji o 0,15″ osiągnięto by zdecydowanie lepszą poręczność, to może w tym szaleństwie jest metoda?

Apple iPhone 16 oraz 16 Pro ze zdjęciami makiet. Potwierdzają się zmiany

Zobacz nasz VLOG!