Nowe emoji pojawią się już w 2023 roku. Czy potrzebujemy więcej ikonek w swoich iPhone’ach? Prawdopodobnie nie, ale i tak większość będzie ich używać. Emojipedia podała propozycje zbliżającego się update’u.

Nowe emoty mają pojawić się już pod koniec 2023 roku. Ja tak trochę ironicznie wypowiedział się na temat nowych emotek, ale prawdą jest, że często pomagają one w konwersacji internetowej. Z całej dostępnej palety – używam pewnie z 10 procent obrazkowych emocji, ale faktycznie – przydają się w rozmowach. Przyznaje się, że nie do końca ufam ludziom, którzy w swoich wypowiedziach w ogóle ich nie stosują, szczególnie na drodze koleżeńskiej, czy zawodowej w konkretnych przypadkach.

//dzisiaj na dailyweb

Kropka (nienawiści) postawiona na końcu zdania, zamiast uśmiechu może znacząco zmienić ton wypowiedzi. To jest właśnie ten moment, kiedy symboliczny kolor czcionki wyraża nastrój użytkownika. Natomiast podczas życia w biegu – szybkie użycie emotek może faktycznie wyrazić więcej niż 1000 słów. Nie jestem tylko przekonany, czy tak potężna aktualizacja Emoji 15.1 tak znacząco zmieni nasze życie, choć niektóre z propozycji wydają się być interesujące.

Nowe emoji
fot. blog.emojipedia.org

 

Nowe emoji poznamy 17 lipca 2023 roku, ale propozycje projektów już pojawiły się w sieci

Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to wersja robocza. Powyższa grafika przedstawia najbardziej prawdopodobne propozycje, które pojawią się jeszcze w 2023 roku. Raczej pewne jest, że nowa aktualizacja da nam te 6 nowych emocji:

  • feniks
  • brązowy grzyb
  • zerwany łańcuch
  • limonka
  • kręcenie głową w pionie
  • poziome potrząsanie głową

Nowe emoty na końcówkę 2023 roku i początek 2024 roku poznamy za parę dni – dokładnie 17 lipca 2023 roku, czyli w Światowy dzień emoji. Poza tymi – powyższymi propozycjami – spekuluje się, że otrzymamy również emoji chodzącej osoby, osoby biegnącej, osoby klęczącej, osoby z białą laską, osoby na ręcznym wózku inwalidzkim i osoby na zmotoryzowanym wózku inwalidzkim Aktualizacja Emoji 15.1 ma nam dać całkowicie nowych 108 emoji, uwzględniając wszystkie propozycje i ich modyfikacje, takie jak: orientacja ruchu lewo/prawo, kolory ubrań, czy karnacji skóry.

Nowe emoji
fot. blog.emojipedia.org

 

Nowe emoji z aktualizacji Emoji 15.1 pojawią się już pod koniec 2023 roku

Emoji wymienione przez Emojipedia to propozycje i są cały czas rozważane, ale wiele emotikonów na tym etapie jest zatwierdzonych i trafia do oficjalnych wydań emoji. Są to przykładowe projekty przyszłych obrazków. Nie są to finalne wersje (chociaż mogą nimi być), które będą używane na iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac.

Aktualizacja Emoji 15.1 zostanie wydana we wrześniu 2023 r., a następnie Apple, Google i inni producenci urządzeń zaadoptują je w przyszłych aktualizacjach oprogramowania. Wprowadzenie nowych emoji często zajmuje Apple kilka miesięcy, więc chociaż mają one zostać zatwierdzone już tej jesieni – Apple nie doda ich do swoich urządzeń w tym roku. W każdym razie wszystko stanie się jasne 17 lipca 2023 roku. Podczas Światowego dnia Emoji poznamy finalnie wyglądające, nowe emoty.