Co obejrzeć w ten weekend? Co obejrzeć w tygodniu? Wybrać filmy czy seriale? Oglądajnik nr 48 nadciąga z odpowiedziami, czyli kolejną TOP-ką i pełną listą premier na streamingach!

W tym tygodniu mamy całkiem długą listę tytułów, ale szczerze mówiąc – poza nowym serialem z uniwersum Gwiezdnych Wojen – na pierwszy rzut oka – nie ma co obejrzeć. Fajnie, że jest kultowy Wilk na HBO MAX, czy Misja Afganistan na Netflixie, bo zawsze chciałem zobaczyć, ale wartościowych premier za dużo nie ma.

//dzisiaj na dailyweb

Udało mi się jednak coś znaleźć do TOP-ki i nie spodziewałem się, że znajdzie się tam jedna urocza muszelka, czy druga część pewnej komedii. Dziwne dosyć te wybory, ale już teraz czekam na odkryte przeze mnie produkcje podczas researchu. Zwracam uwagę również na serial Apple TV+, jakim jest Inwazja. Startuje 2. sezon, ale nie widziałem pierwszego, więc nie mam podstaw, aby go wychwalać. I też nie miał super ocen, więc moje zainteresowanie było nieco mniejsze. Dzieciakom pewnie spodoba się Clifford. Wielki czerwony pies. Moje propozycje i pełną listę znajdziecie poniżej. Zapraszam do lektury.

TOPKA DAILYWEB – Streaming (co obejrzeć 18.08 – 24.08)

Co obejrzeć
Ahsoka wjeżdza na pełnej z dwoma mieczami świetlnymi

23.08 – Ahsoka (NOWOŚĆ) – Disney+

Ahsoka to kolejny serial Disney+, rozgrywający się w uniwersum Gwiezdnych Wojen. W spin-offie The Mandalorian przyjrzymy się losom dawnej padawanki Anakina Skywalkera. Jej młodą, animowaną wersję mogliśmy oglądać w produkcji odcinkowej Atak klonów, nadawaną w latach 2008-2014. Teraz czas na aktorskie spojrzenie na tę postać. Jestem ciekaw, ale jestem pełen obaw, bo ostatnie produkcje spod szyldu Disneya to równia pochyła. Otrzymaliśmy rewelacyjny Andor, ale również tragicznego Obi-Wana Kenobiego. Pierwsze recenzje krytyków są optymistyczne, ale to raczej nic nowego. Podchodzę z dystansem, ale w zasadzie nie mogę się doczekać, aby zobaczyć Larsa Mikkelsena jako Wielkiego Admirała Thrawna. Serialu Star Wars: Rebelianci, gdzie widzieliśmy animowaną wersję tego bohatera nie oglądałem jeszcze, ale w jedynej grze mobilnej, w którą gram – Star Wars: Galaxy of Heroes od dawna zasila moje składy ciemnej strony mocy.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

23.08 – Wakacyjni przyjaciele 2 – Disney+

To jest ta dziwna sytuacja. Nie widziałem pierwszej części, a już chcę zobaczyć drugą. Nie oczekuje zbyt wielkiego kina, a luźnej wakacyjnej komedyjki. Głównym argumentem, dlaczego film znalazł się w mojej TOP-ce to John Cena. Ostatnio bardzo polubiłem tego wrestlera-aktora – głównie dzięki roli Peacemakera. W SNAFU  stworzył również całkiem zgrany duet z Jackiem Chanem, a jako Syrenka w Barbie skradł moje serce. Niezwykle charyzmatyczny człowiek z komediowym talentem. W Wakacyjnych przyjaciołach 2 zagra również Steve Buscemi, czyli kolejny świetny gwiazdor, którego bardzo cenię, szczególnie za Zakazane Imperium. Więcej mi do szczęścia – w taką pogodę, dzięki której nie można normalnie oddychać – nie potrzeba.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

24.08 – Marcel Muszelka w różowych bucikach – SkyShowtime

Kiedy zobaczyłem ten wielce uroczy tytuł, to nie sądziłem, że znajdziecie się w tym zestawieniu. Jednak okazało się, że produkcja była nominowana do Oscara 2023 za film animowany. Umknął mi jakoś ten fakt. Ciekawa forma – to połączenie filmu aktorskiego z animacją poklatkową. Marcel, który jest muszelką staje się gwiazdą pełnego dokumentu i odkrywa, że całe życie w samotności może się zmienić. Rusza na poszukiwanie rodziny. Przygotujcie chusteczki i obejrzyjcie ze swoimi pociechami. Rewelacyjne opinie świadczą o przepięknie zrealizowanej i mądrej animacji. Za  produkcję odpowiada studio A24, co jest kolejnym – przynajmniej dla mnie – wyznacznikiem wysokiej jakości.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

SPIS WSZYSTKICH PREMIER – Streaming (co obejrzeć 18.08 – 24.08)

Filmy:

18.08 – Love, Sex and 30 Candles – Netflix
18.08 – 10 dni z życia złego człowieka – Netflix
18.08 – Małpi król – Netflix
18.08 – Rycerz pucharów – HBO MAX
18.08 – Manifest Zachód – HBO MAX
18.08 – Historia drwala – HBO MAX
18.08 – UFO – HBO MAX
18.08 – Wilk – HBO MAX
18.08 – Bez niej – HBO MAX
19.08 – Clifford. Wielki czerwony pies – Netflix
20.08 – Wypadek – Canal+ online
21.08 – Dwa bilety do Grecji – Canal+ online
22.08 – Sportowe opowieści: Ze stadionu za kratki – Netflix
21.08 – Najgorsi – HBO MAX
23.08 – Miłość do kwadratu bez granic – Netflix
23.08 – Wakacyjni przyjaciele 2 – Disney+
23.08 – Poszukiwany: ucieczka Carlosa Ghosna – Apple TV+
24.08 – Bucky Larson: Urodzony gwiazdor – HBO MAX
24.08 – Liceum BS – HBO MAX
24.08 – Marcel Muszelka w różowych bucikach – SkyShowtime

Seriale:

18.08 – Dziewczyna w masce (NOWOŚĆ) – Netflix
18.08 – Schronienie (NOWOŚĆ) – Amazon Prime Video
18.08 – Niefart (NOWOŚĆ) – Amazon Prime Video
18.08 – Cangaço Novo (NOWOŚĆ) – Amazon Prime Video
20.08 – Portland Tower (2. sezon) – HBO MAX
23.08 – Misja Afganistan (pierwszy sezon) – Netflix
23.08 – Jesteś moim przeznaczeniem (NOWOŚĆ) – Netflix
23.08 – Ahsoka (NOWOŚĆ) – Disney+
23.08 – Inwazja (2. sezon) – Apple TV+
24.08 – Ragnarok (3. sezon) – Netflix
24.08 – Baki Hanma (2. sezon) – Netflix
24.08 – Kim jest Erin Carter? (NOWOŚĆ) – Netflix
24.08 – Kocham Cię i to boli (NOWOŚĆ) – HBO MAX