Jedziemy na IFA 2022! Z kim się widzimy?

IFA 2022 RELACJA! Byliśmy na IFA 2022! Zobacz najciekawsze gadżety!

IFA 2022 – nadchodzimy! DailyWeb na tegorocznym świecie nowych technologii Berlinie.

Ogromnie się cieszę, bo wygląda na to, że wszystko w kontekście akredytacji, kosztów, noclegów i dojazdów mamy już zaplanowane. Pozostaje tylko odliczanie, a powód do radości jest ogromny, bo to moje pierwsze targi od czasów pandemicznej odsłony IFA.

Ostatnie lata nie były łaskawe na żadnej płaszczyźnie, ze wszystkich Wam znanych powodów. Dostało się również organizatorom berlińskich targów, którzy najpierw spróbowali (zresztą skutecznie) zorganizować swoje wydarzenie w okienkach międzypandemicznych, by w kolejnym roku wydarzenie odwołać kompletnie. Ubolewaliśmy mocno, bo myślę, że w swoim imieniu i całej wyjazdowej redakcji, to z pewnością najciekawsze technologiczne wydarzenie, tak blisko naszego kraju.

R E K L A M A
IFA 2022
fot. © Messe Berlin GmbH

Pandemiczna IFA 2020

Pilnie obserwowaliśmy w 2020 to, co działo się przed samym wydarzeniem. Cała masa dużych brandów wycofała się z obecności. Okazało się, że nawet i tych mniejszych wystawców zabrakło. My wiedzieliśmy już w połowie wakacji, że najpewniej będziemy musieli również odpuścić, bo szykowało się bardzo mocno okrojone grono.

Organizatorzy jednak zaproponowali nam pokrycie kosztów dojazdu i nocleg w samym centrum Berlina, byśmy tylko przyjechali i zorganizowali swoją relację. W sumie była to doskonała okazja, którą postanowiliśmy wykorzystać. Niestety to, co zobaczyliśmy na miejscu, było tylko cieniem tej prawdziwej IFA. Były tylko trzy hale i nie można powiedzieć, by były wypchane po brzegi. Niemniej i tak wielkie wyrazy szacunku dla organizatorów, że postanowili spróbować zorganizować chociaż namiastkę tego święta dla fanów technologii.

Pomimo dość okrojonego grona, udało nam się przygotować całkiem sporo, myślę, że całkiem ciekawych materiałów o nowościach z IFA 2020.

W 2021 pewnie przez pryzmat powyższego wydarzenia organizatorzy postanowili, że odwołują IFA, co było ciosem w nasze technologiczne serca. My jako redakcja w międzyczasie byliśmy w Barcelonie (niestety ja osobiście chwilę przed wylotem musiałem zrezygnować). A teraz wielkimi krokami nadchodzi IFA 2022, w wydaniu najpewniej powrotu do korzeni. A to w praktyce oznacza ponad 30 ogromnych, wypchanych po brzegi hal, pełnych innowacyjnych i pewnie tych nieco mniej sprzętów maści absolutnie wszelkiej.

IFA to też Polscy wystawcy, których zawsze staramy się wesprzeć!

Nasz plan na targi technologiczne jest zawsze dość prosty. Zamiast pisać teksty, głównie skupiamy się na krótkich materiałach video, w ramach których możemy pokazać Wam całą esencję wybranego produktu. Często są to nowinki naprawdę oryginalne, wręcz przełomowe, z ogromnym potencjałem, choć nie brakuje i takich, które budzą sporo wątpliwości, a nawet uśmiech na twarzy.

Naszym szlagierem wprost z IFA był czajnik obsługiwany przez Google Assistant, gdzie Pan prezentujący przez 15 minut wydawał polecenia, by ten niesforny czajnik się włączył. Chcieliśmy odpuścić, ale Pan postawił sobie za punkt honoru jego uruchomienie i… w końcu się udało.

IFA to też doskonała okazja na spotkanie naszych kolegów i koleżanki z brandów, których przynajmniej prasówki regularnie trafiają na nasze skrzynki mejlowe. Przy tej okazji chciałem zaznaczyć wszystkim wystawcom, że:

jeśli planujecie się wystawiać na IFA 2022, proszę – dajcie nam znać, a bardzo chętnie pojawimy się na Waszym stoisku i nagramy krótki materiał. Wychodzimy z założenia, że swoich trzeba wspierać, a przy okazji to idealny moment na (bardzo często) poznane się face-to-face.

My już rozgrzewamy nasze nogi, by 20-30km dziennie chodzenia po halach nie było bolesnym doświadczeniem, a wręcz dodatkową przyjemnością podczas oglądania tych wszystkich interesujących gadżetów.

Do zobaczenia na początku września w Berlinie!

Latarka w smartfonie: jak włączyć i wyłączyć latarkę na telefonie z Androidem i iOS?


Posłuchaj nas!

Zobacz także

Kinowe premiery – październik 2022: TOP 5 i pełna lista 11 lat temu odszedł Steve Jobs, twórca potęgi Apple