Star Wars Celebration to coroczne wydarzenie, poświęcone Gwiezdnym Wojnom. Disney prezentuje swoje plany odnośnie tego uniwersum. W tym roku odbywa się ono w Londynie w dniach 7.04 – 10.04. Dobiegł końca pierwszy dzień i już informuje, czego się dowiedzieliśmy, a jest tego całkiem sporo!

Przede wszystkim, światło dzienne ujrzał zwiastun nadchodzącego w tym roku serialu Ahsoka. W spin-offie The Mandalorian przyjrzymy się losom dawnej padawance Anakina Skaywalkera. Jej młodą, animowaną wersję mogliśmy oglądać w produkcji odcinkowej Atak klonów, nadawaną w latach 2008-2014. Teraz czas na aktorskie spojrzenie na tę postać. Akcja rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach z filmu Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi. W roli tytułowej zobaczymy Rosario Dawson, a towarzyszyć jej będą m.in. Mary Elizabeth Winstead (Hera Syndulla), Ray Stevenson, Eman Esfandi (Ezra Bridger), Ivanna Sakhno i Natasha Liu Bordizzo (Sabine Wren). Na zwiastunie widać również Genevieve O’Reilly, którą możecie kojarzyć z roli Mon Mothmy z Andora. W obsadzie znajduje się również Hayden Christensen jako Anakin Skywalker aka Darth Vader. Materiał reklamowy przedstawia pierwsze spojrzenie na bohaterów i sugeruje, że czeka nas wiele starć na miecze świetlne.

Star Wars Celebration

Star Wars Celebration: Seriale – zwiastun Ahsoki, pierwsze spojrzenie na Acolyte i potwierdzony miesiąc premiery 2. sezonu Andor

To, że podczas Star Wars Celebration zobaczymy zwiastun Ahsoki to żadne zaskoczenie, bo była to raczej pewna sprawa, aczkolwiek to nie koniec atrakcji, odnośnie tego tytułu. Osobny panel dedykowany produkcji z Rosario Dawson zaplanowany jest na sobotę, 8 kwietnia 2023 roku.

Na wydarzeniu po raz pierwszy również wyświetlono teaser Acolyte – nowego serialu, którego akcja przedstawiać będzie historię osadzoną 100 lat przed Mrocznym widmem. W chwili obecnej, niestety jeszcze nie ma oficjalnego materiału promocyjnego, ale w sieci krąży nagranie jednego z fanów. Jakość może i nie jest za najlepsza, ale daje pierwsze spojrzenie na ten tytuł. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że w końcu zobaczymy nowych bohaterów i Luke Skywalker będzie mógł udać się na zasłużony odpoczynek. Acolyte zadebiutuje na Disney+ w 2024 roku. Przy okazji, włodarze stacji ogłosili, że Andor z 2. sezonem powróci dokładnie w sierpniu tego samego roku. Na sam koniec zaprezentowano pierwsze zdjęcia ze zbliżającego się Star Wars: Skeleton Crew.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Star Wars Celebration: Filmy – trzy nowe produkcje, w tym jedna, będąca kontynuacją Skywalker. Odrodzenie

Na Star Wars Celebration zostały zdradzone plany na temat nowych filmów z uniwersum Gwiezdnych Wojen. I tutaj mamy prawdziwy mix-masz różnych czasów. Przede wszystkim otrzymamy kontynuację Skywalker. Odrodzenie! Powróci Rey Skywalker (Daisy Ridley), która będzie próbować odbudować Zakon Jedi. Nowi antagoniści, nowi bohaterowie? Jestem na tak, choć tu oczywiście istnieje szansa na ponowne wykorzystanie nostalgii. Skoro Imperator Palpatine już raz powrócił, to kto wie – kto tym razem zostanie przywrócony do życia. Z jednej strony cieszę się, że nie cofamy się, a z drugiej – to szansa na kolejne, mało kreatywne Gwiezdne Wojny.

Za to jest jeden projekt, który mimo że ma być prequelem, zapowiada się iście interesująco. Ma otworzyć nowy rozdział o nazwie Dawn of Jedi i ma skupić się na początkach mocy, więc akcja ma się dziać wiele tysięcy lat wstecz. Reżyseruje James Mangold, czyli twórca takich udanych obrazów jak Spacer po linie, Logan czy Le Mans’66. Ostatnim zapowiedzianym filmem ma być produkcja, dziejąca się w tym samym przedziale czasowym, co akcja seriali The Mandalorian i Ksiega Bobba Fetty, czyli takie uzupełnienie, którego osią fabularną będzie wojskowa eskalacja między Imperium a Nową Republiką. Nie jestem ani trochę zainteresowany, ale dwa pozostałe projekty dają cień szansy na nowe, kreatywne Gwiezdne Wojny. Pożyjemy – zobaczymy, a tymczasem czekam na kolejne wieści ze Star Wars Celebration, bo organizatorzy wydarzenia mogą nas jeszcze zaskoczyć kolejnymi doniesieniami.

Wszystko wszędzie naraz w świecie Gwiezdnych Wojen? „Daniele” dołączają do twórców Skeleton Crew